Rozliczanie na żądanie

Jesteś klientem Fortum? Masz dość płacenia szacunkowych faktur? Chcesz otrzymywać rachunki za prąd w dowolnym momencie, np. tuż po swojej wypłacie? Jeśli tak, sprawdź naszą nowość – rozliczanie na żądanie!

F1
Płać, kiedy chcesz i ile chcesz

To Ty decydujesz o okresach i terminach płatności za prąd. Wypłata po 10? Zapłać za prąd w dogodnym dla Ciebie terminie.

F18
Rachunki pod Twoją kontrolą

Doskonale wiesz, ile zużywasz energii w każdym wybranym przez Ciebie okresie rozliczeniowym. Dzięki temu prosto zaplanujesz swój budżet domowy.

CS14
Opieka profesjonalisty

Nie wiesz, jaką wartość nam podać? Spokojnie. Zadzwoń pod +48 122 100 000, a podpowiemy Ci, jak właściwie spisać licznik.

Chcesz skontaktować się w sprawie oferty? Zadzwoń pod numer 122 100 000 lub napisz na adres [email protected]

 

 

"kroki jak skorzystać z rozliczania na żądzanie"

Jak odczytać stan licznika? Zobacz prostą instrukcję.

checkmark Created with Sketch.

Sprawdź, jaki masz licznik: indukcyjny (poniżej na zdjęciu z lewej) czy elektroniczny (poniżej na zdjęciu z prawej).

indukcyjny elektryczny

 

checkmark Created with Sketch.

Jeśli posiadasz licznik indukcyjny, sumę zużytej energii podaj w pełnych kWh, bez zer z przodu. W tym wypadku będzie to 4 kWh.

checkmark Created with Sketch.

Twój licznik to licznik elektroniczny? Spójrz na lewy górny rogu wyświetlacza. Zobaczysz tam różne kody (legendę kodów powinieneś mieć na liczniku). Każdy kod oznacza inne wskazania licznika. Spokojnie, interesuje nas tylko kilka kodów :)

checkmark Created with Sketch.

Jeśli korzystasz z jednostrefowej grupy taryfowej G11, to z wyświetlacza licznika przepisz wartość w kWh, która wyświetla się przy kodzie 1.5.8.0 (lub 1.8.0).

checkmark Created with Sketch.

Natomiast gdy zdecydowałeś się na dwustrefową grupę taryfową G12, to stanu swojego licznika szukasz przy kodzie 1.5.8.1 (lub 1.8.1) – zużycie w I strefie (dzień) oraz przy 1.5.8.2 (lub 1.8.2) – zużycie w II strefie (noc).

checkmark Created with Sketch.

Spisaną wartość zaokrągloną do pełnych kWh (w przypadku dwustrefowej grupy taryfowej wartość w kWh oddzielnie dla I strefy i II strefy) podaj nam, dzwoniąc pod numer +48 122 100 000.

checkmark Created with Sketch.

Gotowe! Właśnie samodzielnie dokonałeś spisu licznika :)

Instrukcja Ci nie pomogła? Nadal masz pytania? Nie ma problemu! Zadzwoń do dedykowanego opiekuna, który powie Ci krok po kroku, jak odczytać dane z licznika. 
Numer do opiekuna – 122 100 000

Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę aktywować usługę?

Najpierw akceptujesz regulamin drogą mailową lub telefoniczną, a po 5 dniach możesz już podać nam swój stan licznika i tym samym aktywować usługę.

Co zrobić, jeśli nie wiem jak odczytać stan licznika?

Nie musisz się tym martwić. Jeśli podana przez nas instrukcja okazała się niewystarczająca, nasi konsultanci podpowiedzą Ci jak wykonać odczyt poprawnie. W razie jakichkolwiek wątpliwości wystarczy zadzwonić pod numer 122 100 000. 

Po jakim czasie otrzymam fakturę?

Fakturę otrzymasz od nas już w ciągu 3 dni.

Czy usługę trzeba aktywować w konkretnym dniu miesiąca?

Usługę możesz aktywować w dowolnym dniu miesiąca.