Polecenie zapłaty

Cenimy bezpieczeństwo i wygodę płatności za prąd, gaz i usługi medyczne. Aby Ci to zapewnić, umożliwiamy zmianę metody płatności z tradycyjnego przelewu na polecenie zapłaty. Polecenie zapłaty to automatyczne zlecenie płatności rachunku. My wystawimy fakturę, a Twój bank na podstawie uzyskanej od Ciebie zgody automatycznie ją opłaca. Wystarczy, że jednorazowo aktywujesz usługę i zapewnisz środki na koncie.

polecenie zapłaty

Jakie są korzyści polecenia zapłaty?

Mass market tested
Rachunki płacą się same

Nie musisz pamiętać o fakturze, zlecać ręcznie przelewu i przepisywać numeru faktury do tytułu przelewu. Twój bank ją za Ciebie terminowo opłaci.

Affordable
Niwelujesz ryzyko pomyłki

Nie ma ryzyka, że wpłacisz nam za dużo lub za mało – otrzymamy od Ciebie tylko tyle, ile wskazaliśmy na fakturze za prąd, gaz i usługi medyczne.

My fortum
Masz wgląd do swoich wpłat

Wszystkie przelewy wykonane przez polecenie zapłaty, będziesz widział na eBOK-u oraz w aplikacji mobilnej Moje Fortum. Transakcje możesz też monitorować w swojej bankowości internetowej.

Safety
Bezpieczeństwo transakcji

Wygoda zawsze musi iść w parze z bezpieczeństwem. Polecenie zapłaty reguluje polskie prawo bankowe. Dodatkowo nad bezpieczeństwem takich transakcji czuwa Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Jak aktywować polecenie zapłaty?

  • Wydrukuj i wypełnij formularz, który znajdziesz w dolnej części strony i w naszej Strefie Klienta.
  • Podpisz odręcznie dokument. Pamiętaj, że podpis złożony na formularzu aktywacji musi być zgodny z tym, którym posługujesz się w banku. Jeśli Twój podpis się zmienił, zaktualizuj Kartę Wzorów Podpisu w placówce banku.
  • Oryginał podpisanego formularza wyślij do nas listownie na adres: Fortum Marketing and Sales Polska S.A., Marynarki Polskiej 197, 80-868 Gdańsk.
  • Po otrzymaniu dokumentu zgłosimy zmianę metody płatności do Twojego banku. Jeśli bank potwierdzi nam, że dane oraz podpis na Twoim wniosku są zgodne, otrzymasz od nas potwierdzenie włączenia polecenia zapłaty SMS-em lub e-mailowo. Należności za faktury i harmonogramy będziemy pobierać najpóźniej w ostatnim dniu ich terminu płatności.