Bezpieczeństwo mieszkania
System został wyposażony w usługi, które kompleksowo chronią mieszkanie od momentu wprowadzenia się do niego.

Obserwacja przeciekania, oparta o obserwację zużycia wody
Usługa obserwacji wycieku pomaga szybko wskazać źródło w momencie pojawienia się. Usługa używa pomiary dostarczane przez obserwacje zużycia wody w mieszkaniu. Usługa jest oparta o algorytm danych zużycia wody, które są informują mieszkańca, właściciela lub zarządcę o możliwym wycieku. Mieszkaniec i wspólnota mają możliwość otrzymywania alertu wskazującego na możliwość usterki.
System anty-zalaniowy
System anty-zalaniowy pomaga przeciwdziałać poważniejszym usterkom i zniszczeniom w przypadku wystąpienia zalania. Np. zawór zasilający zmywarkę może zostać automatycznie zamknięty kiedy pojawi się wyciek pod urządzeniem. System anty-zalaniowy chroni głównie mieszkanie pod zainstalowanym systemem. Zawory powinny być zainstalowane w całym budynku dla objęcia usługą wszystkie mieszkania.
Alert dymu
Alert dymu włącza się automatycznie w momencie zwiększonego stężenie dymu w pomieszczeniu informując mieszkańców o możliwym pożarze. Usługa używa sensor dymu podłączony do prądu z barią, jako zasilanie awaryjne. Sensor powiadamia o dymie i kończącym się „życiem baterii”.
Warto przypomnieć, że tylko w 2015 r. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej odnotowała w naszym kraju ponad 25 tys. pożarów budynków jedno- i wielorodzinnych. Statystyki pokazują, że do najczęstszych przyczyn pożarów zaliczają się wadliwe działanie urządzeń grzewczych, a także nieostrożność człowieka spowodowana pozostawieniem włączonego do sieci żelazka czy uruchomionego piekarnika.
Obserwacja mieszkania
Usługa obserwacji mieszkania pomaga chronić najważniejsze rzeczy w domu. Usługa oparta jest o czujniki ruchu, otwarcia okien i drzwi. Podczas kiedy mieszkańcy sa poza domem, system informuje o ruchu w mieszkaniu lub otwarciu okien lub drzwi w zależności od wyboru urządzeń. Kiedy mieszkańcy są w domu mogą uruchomić jedynie czujnik otwarcia drzwi i okien. Scenariusz działania alarmu jest oparty o indywidualne preferencje
Warto przypomnieć, że tylko w 2015 r. w Polsce doszło do ponad 94 tys. włamań z kradzieżami do mieszkań i domów, bo najczęściej zapominamy o zamknięciu okien lub drzwi.
Monitoring sąsiedzki
Monitoring sąsiedzki tworzy dodatkową ochronę wewnątrz wspólnoty mieszkaniowej. Mieszkańcy mogą wraz w porozumieniu z administratorem osiedla lub innymi mieszkańcami stworzyć „krąg informacji”, np. scenariusze działań, kiedy włączy się alarm, a mieszkańcy są poza domem.
Wideodomofon
Dzięki usłudze wideodomofonu lokatorzy mogą mieć wbudowaną funkcję wejścia do systemów telefonicznych w aplikacji SmartLiving. Gdy ktoś dzwoni do mieszkania przed drzwiami, lokatorzy tego mieszkania mogą uzyskać powiadomienie i połączenie z frontowymi drzwiami przez aplikację, nawet jeśli nie mają urządzenia wyświetlającego w mieszkaniu.