Dowiedz się więcej o cieple sieciowym

Jak powstaje energia cieplna
Energia cieplna jest wytwarzana w procesie produkcji energii elektrycznej i wykorzystywana jest do ogrzewania. Ten model produkcji jest o wiele wydajniejszy niż w przypadku osobnego prowadzenia produkcji energii cieplnej i elektrycznej. Jest on też o wiele bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, ponieważ nie generuje niepotrzebnej emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Czym jest produkcja energii w kogeneracji
Produkcja energii cieplnej w kogeneracji, polega na skojarzeniu produkcji energii cieplnej i elektrycznej. Dzięki wspólnemu wykorzystaniu części urządzeń do produkcji obu rodzajów energii proces ten jest bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego.
Kogeneracja jest też bardziej skuteczna, ponieważ energia użytego paliwa wykorzystywana jest w prawie 90 proc.

W trosce o środowisko naturalne
Potrafimy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla 30% dzięki samemu tylko połączeniu procesu produkcji energii cieplnej i elektrycznej. Zmniejszenie obciążenia środowiska oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w kogeneracji ciepła i energii odgrywa dla nas kluczową. Będziemy zwiększać zaangażowanie w tego typu proces produkcyjny.

Odnawialne źródła energii
W przyszłości, zrównoważony rozwój produkcji energii, oprócz szerszego stosowania kogeneracji, będzie wymagał wykorzystania na coraz większą skalę odnawialnych źródeł energii. Stale rozwijamy stosowanie biopaliw w produkcji ciepła, a nowe urządzenia będą zaprojektowane w taki sposób, aby mogły korzystać z biopaliw. Naszym celem jest zwiększenie wykorzystania odnawialnych paliw w produkcji ciepła.