Centralne ogrzewanie

Co to jest?

Centralne ogrzewanie to najpopularniejsze w Polsce rozwiązanie w zakresie dostaw ciepła do domów i mieszkań, a także budynków użyteczności publicznej, powierzchni handlowych czy też biur.
Centralne ogrzewanie jest przy tym sposobem wykorzystania ciepła systemowego i jego dystrybucji do poszczególnych mieszkań lub pomieszczeń w budynku.

Korzyści dla klientów

Centralne Ogrzewanie to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim nieoceniony komfort i wygoda, niezależnie od pogody i sezonów grzewczych. Taka forma ogrzewania to również:

  • Wygoda użytkowania - ilość dostarczonego ciepła jest automatycznie dostosowywana do aktualnych warunków zewnętrznych, co zapewnia optymalizację kosztów ogrzewania. Zautomatyzowany proces dostawy pozwala użytkownikom precyzyjnie ustalić rodzaj warunków zewnętrznych, decydujących o włączeniu i wyłączeniu ogrzewania.
  • Bezpieczeństwo - rządzenia węzła cieplnego zapewniają odpowiednią i bezpieczną temperaturę w grzejnikach. W budynku nie jest prowadzony proces spalania nie ma zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla.
  • Ogrzewanie przyjazne dla środowiska naturalnego - obniżenie emisji gazów i pyłów mogących mieć szkodliwy wpływ na zdrowie sprawia, że ta metoda ogrzewania to jedna z najbezpieczniejszych dostępnych technologii. Zastosowanie bezpiecznej systemowej technologii zamiast ogrzewania gazowego eliminuje niebezpieczeństwo wybuchu i zatrucia gazem.
  • Stabilne, przewidywalne koszty ogrzewania - żadna inna metoda ogrzewania nie zapewnia tak stałych i stabilnych opłat za ogrzewanie jak ciepło produkowane centralnie. Kontrolę nad poziomem cen sprawuje Urząd Regulacji Energetyki.
F1
ZYSKAJ PRZESTRZEŃ

Skoro nie posiadasz pieca lub innego urządzenia grzewczego, zyskujesz więcej miejsca. Już teraz pomyśl, na co je przeznaczysz.

F1
PLANUJ WYDATKI

Zapewniamy Ci stabilne ceny i bierzemy odpowiedzialność za ich stały poziom. Potwierdza to Urząd Regulacji Energetyki.

F1
MYŚL EKOLOGICZNIE

Ciepło Sieciowe jest obecnie najskuteczniejszym sposobem walki ze smogiem w dużych miastach.

Nowoczesność

sieci ciepłownicze w technologii rur preizolowanych (we Wrocławiu ponad 50%). wdrożony system optymalizujący pracę sieci – Termis, wszystkie węzły Fortum z automatyką pogodową, program montażu AUZ na węzłach cieplnych.

Transparentność

powiadamianie o awariach SMS, doradztwo energetyczne dla Klientów w zakresie efektywnego wykorzystania ciepła.