Kamila Zybura-Pluta, Project Manager

Przykład Kamili pokazuje, jak staż może stać się przepustką do dalszej kariery zawodowej. W 2011 r. Kamila, będąc studentką V roku, zainteresowała się ofertą stażu w Fortum w ramach programu Kuźnia Kadr. Przez pięć miesięcy Kamila pracowała w Dziale Inwestycji we Wrocławiu w międzynarodowym zespole. Po stażu wyjechała na stypendium do Francji, gdzie zdobywała dodatkowe doświadczenie w branży energetycznej, aby powrócić do Fortum w 2012 r. Od tego czasu zajmuje się przygotowywaniem oraz rozwojem dużych i skomplikowanych inwestycji.

Jak to jest pracować przy dużych projektach?

Praca w zakresie zarządzania dużymi projektami inwestycyjnymi, takimi jak projekt budowy nowej Elektrociepłowni w Zabrzu, to praca ambitna, dynamiczna oraz wymagająca pod kątem zaangażowania i odpowiedzialności. Świadomość, że realizowane projekty przyczyniają się do poprawy jakości życia lokalnej społeczności oraz poprawy bezpieczeństwa pracy, z uwagi na zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, pozwala na odnalezienie inspiracji do pracy."

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Efekty mojej pracy widoczne są gołym okiem.  W trakcie trwania projektu każdego dnia można obserwować efekty pracy zespołu projektowego, zakontraktowanych wykonawców oraz podejmowanych decyzji, co daje dużą satysfakcję."

Jakie są główne zalety Twojej pracy?

Moja praca pozwala spojrzeć z lotu ptaka na funkcjonowanie wielu obszarów organizacji jednocześnie. W trakcie trwania projektu tj. budowy elektrociepłowni, pracujemy z wieloma zespołami i specjalistami.”

Co Cię inspiruje w Twojej pracy?

Największą inspiracją jest dla mnie praca z ludźmi. Moje codzienne zaangażowanie wymaga wielu uzgodnień zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji, uczy sztuki negocjacji, kompromisu, wspólnego podejmowania decyzji z zespole. Obszar zarządzania dużymi projektami inwestycyjnymi pozwala również na szybki rozwój kompetencji związanych z zarządzaniem zespołem, któremu przypisuje się ambitne zadania oraz cele pod kątem zarówno bezpieczeństwa, harmonogramu, jak również budżetu