komunikat prasowy

Fortum partnerem Karty Dużej Rodziny

07 Luty 2018, 00:00

10% rabatu na energię elektryczną i paliwo gazowe oraz zwolnienie z opłaty handlowej przez cały okres trwania umowy to propozycja Fortum dla korzystających z Karty Dużej Rodziny. Ogólnopolski system zniżek obejmuje rodziny z co najmniej trójką dzieci i pozwala im zmniejszyć wydatki na kulturę, transport czy rekreację, a także zoptymalizować domowy budżet. Eksperci Fortum szacują, że oszczędności na rachunkach za prąd i gaz mogą sięgnąć nawet kilkuset złotych rocznie.

10% rabatu na energię elektryczną i paliwo gazowe oraz zwolnienie z opłaty handlowej przez cały okres trwania umowy to propozycja Fortum dla korzystających z Karty Dużej Rodziny. Ogólnopolski system zniżek obejmuje rodziny z co najmniej trójką dzieci i pozwala im zmniejszyć wydatki na kulturę, transport, czy rekreację, a także zoptymalizować domowy budżet. Eksperci Fortum szacują, że oszczędności na rachunkach za prąd i gaz mogą sięgnąć nawet kilkuset złotych rocznie.

– Przeciętne zużycie prądu dla rodziny z trójką dzieci to około 3500 kWh, a przy domu jednorodzinnym nawet 5000 kWh w skali roku. Korzystając z Karty Dużej Rodziny, można obniżyć rachunki za prąd i gaz nawet o ponad 200 zł rocznie względem standardowej taryfy, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć np. na wyprawkę do szkoły – komentuje Maciej Kościński, dyrektor departamentu marketingu Fortum.

W ramach programu Karta Dużej Rodziny Fortum proponuje 10% rabat na prąd i gaz. W rezultacie koszt 1 kWh wyniesie 0,2667 zł/brutto. Oferta objęta jest również zerową opłatą handlową przez cały okres trwania umowy. To oznacza, że oszczędności dla rodzin wielodzietnych to przynajmniej 10% względem standardowej taryfy, a w porównaniu z niektórymi dostawcami ta różnica wzrasta. Firma podkreśla, że proponuje najniższe ceny prądu dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

– Mamy świadomość, że wydatki na energię elektryczną i gaz to jedna z nielicznych kategorii kosztów, której nikomu nie uda się uniknąć. Karta Dużej Rodziny pozwala na obniżenie stałych wydatków domowych, które razem przekładają się na znaczące oszczędności w rodzinnym budżecie. Dobrym krokiem było wdrożenie Karty w formie aplikacji mobilnej. To duże ułatwienie dla rodzin, które mogą zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i swój cenny czas – dodaje Maciej Kościński.

Bezpłatna Karta przysługuje rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od uzyskiwanych dochodów. Od 1 stycznia 2018 r. dostępna jest w dwóch wersjach: tradycyjnej i elektronicznej – w formie aplikacji mobilnej. Posiadacze Karty mogą m.in. obniżać rachunki za prąd i gaz oraz korzystać ze zniżek na oferty kulturalne, rekreacyjne czy transportowe na terenie całego kraju.