Najczęstsze pytania dotyczące oferty „Fortum Antysmog”

W jakich godzinach jest tańszy prąd?

Oferta Fortum gwarantuje atrakcyjne ceny w taryfie nocnej, która obejmuje całe zużycie energii elektrycznej w II strefie.

Tańszy prąd jest w strefie godzinowej nocnej, od 22:00 do 6:00.

*dokładne godziny obowiązywania poszczególnych stref czasowych w grupie taryfowej G12as zależą od taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

Jak będę rozliczany przed zmianą grupy na G12as?

Korzystając z Oferty Promocyjnej „Fortum Antysmog 1.0”, złożymy w Twoim imieniu wniosek o zmianę obecnej grupy taryfowej OSD na grupę taryfową G12as.

Do czasu skutecznego zakończenia procesu zmiany grupy taryfowej OSD będziesz rozliczany przez Fortum za sprzedaż energii elektrycznej zgodnie z cennikiem oferty z wykorzystaniem standardowych profili zużycia na terenie Operatora Systemu Dystrybucyjnego, do którego przynależy Twój punkt poboru energii.

Jak będę rozliczany po zmianie grupy na G12as?

Od momentu zmiany grupy taryfowej będziesz rozliczany zgodnie z cenami i na zasadach, o których mowa w Regulaminie Oferty oraz w Umowie.

Jestem Klientem Fortum, czy mogę skorzystać z oferty „Fortum Antysmog”?

Oferta jest przeznaczona dla Klientów, którzy nie korzystają z innej oferty promocyjnej Fortum.

Jeżeli chcesz zapytać o okres obowiązywania aktualnej Umowy z Fortum zachęcamy do kontaktu telefonicznego na numer infolinii 122 100 000 lub portalu eBOK lub przez formularz kontaktowy.

Czy w trakcie trwania Umowy będę mógł powrócić do taryfy G11?

Po dokonaniu zmiany grupy taryfowej OSD na G12as, masz prawo wrócić do swojej poprzedniej grupy taryfowej po upływie 12 miesięcy od momentu dokonania tej zmiany.

Jeżeli w trakcie trwania Umowy z Fortum dojdzie do zmiany grupy taryfowej OSD z G12as na jakąkolwiek inną grupę taryfową OSD oznaczoną jako „G”, w tym G11, G12w, G12e, G12r lub G12, to od dokonania tej zmiany będziesz rozliczany zgodnie z ceną sprzedaży przypisaną w Cenniku dla grupy taryfowej G12as w strefie godzinowej dziennej.

Czy zmiana na taryfę antysmogową przyniesie oszczędności?

Grupa taryfowa ma na celu zwiększenie zużycia energii elektrycznej w godzinach nocnych. Wystarczy racjonalnie zarządzać urządzeniami elektrycznymi, tj. zaprogramować zmywarkę, czy pralkę do pracy w godzinach nocnych. Dużo sprzętów elektrycznych działa całą dobę.

Na jaki okres zawierana jest Umowa?

Umowa Kompleksowa dla Energii Elektrycznej w ramach Oferty Promocyjnej zawierana jest na czas określony - 36 miesięcy liczonych od dnia rozpoczęcia sprzedaży prądu przez Fortum.

Dodatkowo możesz wypowiedzieć umowę w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji.

Czy mogę podpisać Umowę mając firmę?

Oferta przeznaczona jest dla Klientów indywidualnych.

Prowadzisz firmę, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w Strefie Klienta Biznesowego.

Czy muszę zmienić licznik?

Zmieniając taryfę na G12as nie ma potrzeby wymiany licznika. Co do zasady wystarczy przeprogramowanie Twojego aktualnego urządzenia. Jeżeli pojawi się konieczność jego wymiany, Twój Operator zrobi to bezpłatnie.

Co ile będę dostawać faktury?

Zmiana grupy taryfowej na G12as nie wpływa na częstotliwość odczytów licznika. Będziesz otrzymywać rozliczenia w takim samym okresie jak dotychczas.

Czy mogę zmienić taryfę na G12as bez korzystania z oferty “Fortum Antysmog”?

Jeżeli korzystasz z innej oferty promocyjnej Fortum oczywiście możesz zmienić posiadaną taryfę u OSD na G12as. Jednak Fortum będzie Ciebie rozliczał zgodnie z Regulaminem obowiązującej Ciebie Oferty.

Jakie korzyści płyną ze zmiany ogrzewania na elektryczne?

Zgodnie z informacją zawartą na stronie Ministerstwa Środowiska główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest spalanie słabej jakości paliw oraz odpadów w domowych, często przestarzałych piecach. Problem wzrasta, gdy występują niesprzyjające warunki atmosferyczne. Normy stężenia zanieczyszczeń w powietrzu przekraczane są w wielu polskich miastach m.in. w Krakowie, Kielcach, Zabrzu, Rybniku, Żywcu oraz Lublinie.

Stawiaj na kompleksowe rozwiązania dotyczące poprawy jakości powietrza, mające na celu wyeliminowanie niskiej emisji.