Rozwój to podstawa

W Fortum możesz liczyć na przejrzystą ścieżkę kariery.

  • zaczynasz od stanowiska doradcy - uczysz się od najlepszych

  • po dwukrotnym wykonaniu planu sprzedażowego zostajesz specjalistą

  • gdy wykonasz sześciokrotnie plan, zostajesz ekspertem - mistrzem sprzedaży.

Programy rozwojowe w Fortum

Kuźnia Managerów

Certyfikowany program rozwoju managerskiego dedykowany dla handlowców sieci sprzedaży energii elektrycznej i gazu Fortum. Podczas 9-miesięcznego programu uczestnicy mogą wziąć udział w profesjonalnych szkoleniach managerskich prowadzonych przez najlepszych trenerów na rynku.

Wyzwania, jakie stawiamy przed kandydatami to: 

  • zarządzanie zespołem sprzedażowym, 

  • zarządzanie procesem sprzedaży, 

  • wystąpienia publiczne, 

  • efektywna komunikacja w zespole.

Każde szkolenie oparte jest o praktyczną wiedzę trenerów prowadzących, a także wzbogacone o program wdrożeniowy, który pogłębia i utrwala wiedzę uczestnika. 

Aby atmosfera była najlepsza, dbamy o elementy integracyjne. Wiemy, że to, co dzieje się poza salą szkoleniową jest równie ważne. Tworzymy idealne środowisko do wymiany dobrych praktyk pomiędzy uczestnikami, czego "efektem ubocznym" jest ogromne wsparcie i prawdziwe przyjaźnie.

Karolina - koordynator programu Kuźnia Managerów

Karolina - koordynator programu Kuźnia Managerów

"Pełni pasji, determinacji i motywacji handlowcy zaufali nam, by wprowadzić ich na ścieżkę pracy managera sprzedaży. Podstawa teoretyczno-praktyczna, która jest przez nich nabywana w trakcie programu, zapewnia im profesjonalny start w życiu managerskim.”

Program Mentor

Został stworzony z myślą o osobach, które chcą rozwijać siebie rozwijając innych. Od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród osób pragnących dzielić się wiedzą jak i osób, które pragną z tej wiedzy korzystać.

Zapewniamy kandydatom na mentora profesjonalny system szkoleń, który wdroży ich w to wyzwanie. W trakcie programu mentorskiego osoby pełniące powierzoną funkcje otrzymują dodatkowe benefity i wynagrodzenie z tytułu rozwijania innych w branży sprzedaży.

Najważniejsze funkcje programu: 

  • Wspiera wdrożenie nowych osób, które rozpoczynają współpracę.

  • Rozwój kompetencji managerskich.

Aktualnie w swoich strukturach mamy 24 mentorów. Zapewniają oni intensywne wsparcie osobom, które właśnie stawiają pierwsze kroki w Fortum, a tym samym sprawiają, że wdrożenie w nowe zadania jest jeszcze bardziej efektywne.

Julia - koordynator programu Mentor

Julia – koordynator programu Mentor

„Jeden miesiąc pracy z Mentorem to więcej niż pół roku pracy samodzielnej. Moim zadaniem jest dbać o to by obie strony tej współpracy były zadowolone – zarówno mentor, jak i mentorowany. Siłą tego programu jest to, że dwie strony czerpią od siebie chęci do działania, pasje, determinację i motywacje.”

Grupa Indeksowa

Index TRA to grupa elitarnych 10 ekspertów, która jest szkolona z zaawansowanych narzędzi indeksowych. Nasi eksperci to nie tylko grupa, której przekazujemy wiedzę produktową, mają oni także wpływ na ich ostateczny kształt. Sprawia to, że wspólnie zmieniamy rynek energii elektrycznej w Polsce.

Jak wspieramy naszych ekspertów?
Cotygodniowe telekonferencje z jednym z członków zarządu, kwartalne zjazdy eksperckie, specjalne raporty, wzajemna wymiana doświadczeń i bezpośredni dostęp do analityków rynkowych – to tylko część wsparcia, jakie dajemy.

Elitarność grupy
Za sprawą dużego zainteresowania, od września 2018, aby dołączyć do grupy należy wziąć udział w szkoleniu podstawowym i zaliczyć test. Z reguły do grupy dołącza 1 osoba kwartalnie z całej Polski. 

​​​​​​​Bartosz – Dyrektor ds. Klientów Kluczowych

Bartosz – Dyrektor ds. Klientów Kluczowych
„Grupa Index miała być projektem, którego nadrzędnym celem będzie rozwój wszystkich jej członków. Po ponad dwóch latach naszego funkcjonowania, śmiało mogę powiedzieć, że to coś znacznie więcej - wspólne szkolenia, zjazdy, setki godzin rozmów o rynku i produktach sprawiły, że projekt ten na stałe zapisał się na kartach historii firmy.”