Kodeks etyczny

Odpowiedzialność, uczciwość, szacunek, ciekawość - to główne wartości naszej firmy, które zostały zawarte w Kodeksie etycznym Fortum. Zapewniają one uczciwe i etyczne praktyki biznesowe - wszystko po to, by te same standardy były stosowane wszędzie, gdzie działamy.

logo fortum

Każdego dnia współpracujemy z osobami z całego świata. Nierozłącznie wiąże się to z poznawaniem i szanowaniem ich kultur i różnych sposobów prowadzenia działalności gospodarczej. Bardzo nam zależy, żeby w każdym przypadku stosowane były te same standardy etyczne. I właśnie w takich sytuacjach sprawdza się nasz Kodeks etyczny.

Kodeks etyczny Fortum jest głęboko zakorzeniony w wartościach firmy: ciekawości, odpowiedzialności, uczciwości i szacunku. Są one fundamentem naszej kultury, a także kompasem w ocenie nadarzających się okazji i kierowaniu decyzjami.

Zachęcamy naszych pracowników do kontaktowania się z przełożonymi, zarządem firmy lub wewnętrznym audytem korporacyjnym, jeśli podejrzewają niewłaściwe postępowanie lub niezgodności. Wszystkie zgłoszone wątpliwości są weryfikowane zgodnie z ustalonym procesem.

Gdzie znaleźć Kodeks etyczny Fortum

Nasz Kodeks postępowania został zatwierdzony przez Zarząd i opublikowany w dwunastu językach. Poniżej znajdziesz dokument w języku polskim.

 

Code of conduct

Kodeks etyczny

Wyświetl dokument

Zgłoś nieprawidłowości

Jak zgłosić obawy związane z naruszeniami Kodeksu etycznego?

Czytaj więcej

Kodeks postępowania dla dostawów

Zapoznaj się z kodeksem