Polecenie zapłaty

​W Fortum cenimy czas i wygodę naszych Klientów, dlatego przygotowaliśmy dogodne formy zapłaty za faktury za ciepło: polecenie zapłaty i możliwości opłacania należności w punktach TansKasa, a także korzystania z usługi VIA™ - Moje Rachunki.

Polecenie zapłaty to coraz częściej stosowana i ceniona przez Klientów forma zapłaty. Nie musisz już więcej pamiętać o terminach płatności, bo po uruchomieniu usługi, twój bank na podstawie faktury w dniu jej wymagalności, automatycznie dokonuje za ciebie rozliczenia należności za ciepło.

Punkty TansKasa umożliwiają zapłatę za fakturę w kasach wybranych sklepów (supermarkety, hipermarkety) i punktów usługowych (np. sieć Kolporter). Wystarczy przy okazji codziennych zakupów mieć ze sobą fakturę za ciepło. Dla Klientów Fortum usługa ta jest całkowicie bezpłatna. Bezpieczeństwo realizowanych transakcji jest gwarantowane przez Bank BPH.

VIA™ - Moje Rachunki to usługa firmy  BillBird S.A. dzięki której możliwe jest dokonywanie opłat  za rachunki w kasach sklepów oraz na wybranych stacjach benzynowych.

BillBird S.A.  przejmuje odpowiedzialność  za wszystkie transakcje i zapewnia ich bezpieczeństwo od momentu potwierdzenia przyjęcia transakcji.

Opłacając nasze rachunki w punktach VIA™ - Moje Rachunki  nie poniesiecie Państwo dodatkowych kosztów. Niezbędne prowizje opłaci za Was Fortum.

VIA™ - Moje Rachunki krok po kroku:

- Płatność w punktach VIA™ - Moje Rachunki jest realizowana na podstawie druku polecenia przelewu z kodem kreskowym, zawierającym informacje dotyczące Klienta oraz kwoty do zapłaty.

- Dane z kodu kreskowego odczytywane są przez kasjera za pomocą skanera. Kod kreskowy jest dostosowany do odczytu zarówno w punktach TransKasa jak i VIA™ - Moje Rachunki  

- Środki wpłacone za rachunki w punktach VIA™ - Moje Rachunki  wpłyną na konto bankowe Fortum w drugim dniu roboczym po dokonaniu wpłaty.

- Jako potwierdzenie zapłaty otrzymacie Państwo wydruk kasowy zawierający niezbędne informacje dotyczące operacji. Oryginał wydruku kasowego stanowił będzie równocześnie podstawę do zgłaszania reklamacji.

Zgłaszanie ewentualnych reklamacji możliwe jest telefonicznie w punkcie Telecentrum BillBird  - numer telefonu: (12) 293 34 00 lub Biurze Obsługi Klienta Fortum. Możliwe jest także zgłoszenie pisemne – w tym celu należy wypełnić formularz reklamacji  a następnie przesłać go faxem, listem lub w formie skanu na adres e-mail:support [małpa] billbird [kropka] pl.

Jak skorzystać z polecenia zapłaty:

Aby skorzystać z usługi polecenie zapłaty wypełnij formularz i skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.
Aby sprawdź dodatkowe informacje wejdź na stronę internetową operatora usługi tutaj.