
Prawo i technologia dla podnoszenia efektywności energetycznej budynków
W ramach kampanii skierowanej do zarządców budynków, zorganizowaliśmy kolejny webinar poświęcony tematyce termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Państwa i naszymi Gośćmi byli Prof. Wojciech Bujalski, dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej oraz mec. Maciej Szambelańczyk, Partner w Kancelarii Wierciński, Kwieciński, Baehr. Dyskusję poprowadził Paweł Czuryło, zastępca redaktora naczelnego interia.pl.
Eksperci rozmawiali m.in. o:
Aktach prawnych, które regulują rynek energii w Polsce,
Zasadności dokonywania termomodernizacji vs. ochronie konserwatora,
Rozbudowywaniu infrastruktury energetycznej w budynkach użyteczności publicznej,
Optymalizacji pracy urządzeń grzewczych,
Popularyzacji magazynów energii,
Technicznych i prawnych uwarunkowań przyłączenia budynku do sieci ciepłowniczej.
Zwrócili uwagę słuchaczy, że otoczenie prawne w energetyce oraz uwarunkowania techniczne zmieniają się bardzo dynamicznie. Podkreślili jednak, że z tym wszystkim musi iść w parze rachunek ekonomiczny. Chcąc zatem przeprowadzić termomodernizację, należy wziąć pod uwagę sposób użytkowania energii w danym budynku i jego charakterystykę. Należy zdobyć wiedzę nt. cech budynku i jego systemów energetycznych.
Z pomocą w uzyskaniu takiej wiedzy mogą przyjść przedsiębiorstwa energetyczne. W ciągu ostatnich lat coraz częściej oferują one tzw. usługi łączone, czyli z jednej strony sprzedają swój produkt podstawowy, a z drugiej oferują szerokie spektrum innych – doradczych i digitalowych, z których warto korzystać, myśląc o podnoszeniu efektywności energetycznej.
Eksperci wskazywali na szereg aktów prawnych, do których należy sięgnąć, chcąc przeprowadzić termomodernizację budynku. Przytoczyli również otoczenie techniczne takiej inwestycji oraz rozwiali wątpliwości, co zrobić w sytuacji, gdy budynek znajduje się pod opieką konserwatora zabytków.
Już wkrótce kolejny webinar!
Tym razem eksperci porozmawiają o trendach na rynku ciepła i roli JST w podnoszeniu efektywności energetycznej budynków.
Zostaw kontakt do siebie, poinformujemy Cię o najbliższym raporcie.
Zostaw namiarAktualności
Dobre przykłady zachęcają do zmian
Podczas ostatniego webinaru, nasi Eksperci dyskutowali o możliwościach finansowania działań na rzecz efektywności energetycznej w gminach.
Pobierz BEZPŁATNY raport: Odnawialne źródła energii w ciepłownictwie
Pobierz bezpłatny raport opracowany przez Forum Energii i Instytut Energii Odnawialnej. „Odnawialne źródła energii w ciepłownictwie” to bardzo ciekawe opracowanie, w którym autorzy wskazują na możliwość zwiększenia udziału OZE…
Zoptymalizuj dostawy ciepła
Dowiedz się, jak zapewnić komfort cieplny w budynku.