Prawo i technologia dla podnoszenia efektywności energetycznej budynków

Prawo i technologia dla podnoszenia efektywności energetycznej budynków

W ramach kampanii skierowanej do zarządców budynków, zorganizowaliśmy kolejny webinar poświęcony tematyce termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Państwa i naszymi Gośćmi byli Prof. Wojciech Bujalski, dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej oraz mec. Maciej Szambelańczyk, Partner w Kancelarii Wierciński, Kwieciński, Baehr. Dyskusję poprowadził Paweł Czuryło, zastępca redaktora naczelnego interia.pl.

Eksperci rozmawiali m.in. o:

Aktach prawnych, które regulują rynek energii w Polsce,

Zasadności dokonywania termomodernizacji vs. ochronie konserwatora,

Rozbudowywaniu infrastruktury energetycznej w budynkach użyteczności publicznej,

Optymalizacji pracy urządzeń grzewczych,

Popularyzacji magazynów energii,

Technicznych i prawnych uwarunkowań przyłączenia budynku do sieci ciepłowniczej.

Zwrócili uwagę słuchaczy, że otoczenie prawne w energetyce oraz uwarunkowania techniczne zmieniają się bardzo dynamicznie. Podkreślili jednak, że z tym wszystkim musi iść w parze rachunek ekonomiczny. Chcąc zatem przeprowadzić termomodernizację, należy wziąć pod uwagę sposób użytkowania energii w danym budynku i jego charakterystykę. Należy zdobyć wiedzę nt. cech budynku i jego systemów energetycznych.

Z pomocą w uzyskaniu takiej wiedzy mogą przyjść przedsiębiorstwa energetyczne. W ciągu ostatnich lat coraz częściej oferują one tzw. usługi łączone, czyli z jednej strony sprzedają swój produkt podstawowy, a z drugiej oferują szerokie spektrum innych – doradczych i digitalowych, z których warto korzystać, myśląc o podnoszeniu efektywności energetycznej.

Eksperci wskazywali na szereg aktów prawnych, do których należy sięgnąć, chcąc przeprowadzić termomodernizację budynku. Przytoczyli również otoczenie techniczne takiej inwestycji oraz rozwiali wątpliwości, co zrobić w sytuacji, gdy budynek znajduje się pod opieką konserwatora zabytków.

Zapraszamy do odsłuchania ciekawej dyskusji!

Wypełnij formularz i zobacz webinar

„Uwarunkowania techniczne i prawne w zarządzaniu budynkiem”

Zobacz 

Zadaj pytanie ekspertom!

 

Zapytaj

Już wkrótce kolejny webinar!

Tym razem eksperci porozmawiają o trendach na rynku ciepła i roli JST w podnoszeniu efektywności energetycznej budynków.

 

Zostaw kontakt do siebie, poinformujemy Cię o najbliższym webinarze.

Zostaw namiar

Aktualności

Monitoring mediów energetycznych to niższe koszty utrzymania budynku

Za nami pierwszy webinar poświęcony tematyce termomodernizacji budynków użyteczności publicznej.

Dowiedz się więcej

Pobierz BEZPŁATNY raport: Odnawialne źródła energii w ciepłownictwie

Pobierz bezpłatny raport opracowany przez Forum Energii i Instytut Energii Odnawialnej. „Odnawialne źródła energii w ciepłownictwie” to bardzo ciekawe opracowanie, w którym autorzy wskazują na możliwość zwiększenia udziału OZE…

Pobierz raport

Budujemy świadomość przez edukację i dostęp do wyjątkowych ekspertów

Startuje cykl eksperckich webinarów skierowanych do zarządców budynków użyteczności publicznej. Jej podstawowym elementem jest zbudowanie świadomości wśród zarządców nieruchomości na temat efektywności energetycznej budynków.

Dowiedz się więcej