Prawo i technologia dla podnoszenia efektywności energetycznej budynków
Fortum Optimum webinar - projkety techniczne

Prawo i technologia dla podnoszenia efektywności energetycznej budynków

W ramach kampanii skierowanej do zarządców budynków, zorganizowaliśmy kolejny webinar poświęcony tematyce termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Państwa i naszymi Gośćmi byli Prof. Wojciech Bujalski, dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej oraz mec. Maciej Szambelańczyk, Partner w Kancelarii Wierciński, Kwieciński, Baehr. Dyskusję poprowadził Paweł Czuryło, zastępca redaktora naczelnego interia.pl.

Eksperci rozmawiali m.in. o:

Reliable
Aktach prawnych, które regulują rynek energii w Polsce,
Reliable
Zasadności dokonywania termomodernizacji vs. ochronie konserwatora,
Reliable
Rozbudowywaniu infrastruktury energetycznej w budynkach użyteczności publicznej,
Reliable
Optymalizacji pracy urządzeń grzewczych,
Reliable
Popularyzacji magazynów energii,
Reliable
Technicznych i prawnych uwarunkowań przyłączenia budynku do sieci ciepłowniczej.

Zwrócili uwagę słuchaczy, że otoczenie prawne w energetyce oraz uwarunkowania techniczne zmieniają się bardzo dynamicznie. Podkreślili jednak, że z tym wszystkim musi iść w parze rachunek ekonomiczny. Chcąc zatem przeprowadzić termomodernizację, należy wziąć pod uwagę sposób użytkowania energii w danym budynku i jego charakterystykę. Należy zdobyć wiedzę nt. cech budynku i jego systemów energetycznych.

Z pomocą w uzyskaniu takiej wiedzy mogą przyjść przedsiębiorstwa energetyczne. W ciągu ostatnich lat coraz częściej oferują one tzw. usługi łączone, czyli z jednej strony sprzedają swój produkt podstawowy, a z drugiej oferują szerokie spektrum innych – doradczych i digitalowych, z których warto korzystać, myśląc o podnoszeniu efektywności energetycznej.

Eksperci wskazywali na szereg aktów prawnych, do których należy sięgnąć, chcąc przeprowadzić termomodernizację budynku. Przytoczyli również otoczenie techniczne takiej inwestycji oraz rozwiali wątpliwości, co zrobić w sytuacji, gdy budynek znajduje się pod opieką konserwatora zabytków.

Zapraszamy do odsłuchania ciekawej dyskusji!

Odpowiedzialność JST

w podnoszeniu efektywności energetycznej budynków

Zobacz 

Zadaj pytanie ekspertom!

 

Zapytaj

Już wkrótce kolejny webinar!

Tym razem eksperci porozmawiają o trendach na rynku ciepła i roli JST w podnoszeniu efektywności energetycznej budynków.

 

Zostaw kontakt do siebie, poinformujemy Cię o najbliższym raporcie.

Zostaw namiar

Aktualności

Dobre przykłady zachęcają do zmian

Podczas ostatniego webinaru, nasi Eksperci dyskutowali o możliwościach finansowania działań na rzecz efektywności energetycznej w gminach.

ZOBACZ

Pobierz BEZPŁATNY raport: Odnawialne źródła energii w ciepłownictwie

Pobierz bezpłatny raport opracowany przez Forum Energii i Instytut Energii Odnawialnej. „Odnawialne źródła energii w ciepłownictwie” to bardzo ciekawe opracowanie, w którym autorzy wskazują na możliwość zwiększenia udziału OZE…

Pobierz raport

Zoptymalizuj dostawy ciepła

Dowiedz się, jak zapewnić komfort cieplny w budynku.

Dowiedz się więcej