komunikat prasowy

Fortum prezentuje swoją koncepcję gospodarki odpadami w Polsce

18 Październik 2011, 00:00

"Doświadczenia Fortum dotyczą nie tylko zaawansowanych rozwiązań technologicznych stosowanych w naszych instalacjach termicznego przekształcania odpadów, ale przede wszystkim wdrożenia i realizacji kompleksowych rozwiązań, których beneficjentem są lokalne społeczności" – tłumaczy Peter Liebscher, ekspert Fortum ds. termicznego przekształcania odpadów. "Wypracowaliśmy zintegrowany model gospodarki odpadami, który dzięki swoim uniwersalnym rozwiązaniom może być wdrożony w każdym miejscu na ziemi. Chcielibyśmy, aby również Polska skorzystała z naszych wieloletnich doświadczeń" - dodaje Peter Liebscher.
W Sztokholmie działa należąca do Fortum elektrociepłownia Högdalen, która wykorzystuje wszystkie odpady komunalne całej aglomeracji, jako surowiec energetyczny. Elektrociepłownia Fortum, która jest miejscem efektywnej utylizacji odpadów, jest jednocześnie częścią kompleksowego przedsięwzięcia SymbioCity. To przyszłościowe rozwiązanie urbanistyczne integruje obszary kluczowe dla funkcjonowania miasta i maksymalizuje ich efektywność. Ma realny wpływ na redukcję CO2, obniżenie konsumpcji bieżącej wody, czy poziomu ozonu w warstwie przyziemnej. W ramach tego przedsięwzięcia, Fortum odpowiada za zintegrowaną politykę w zakresie gospodarki odpadami.
Podczas Konferencji, uczestnicy otrzymają również raport, którego współautorem jest Fortum. Publikacja szczegółowo opisuje sytuację w obszarze gospodarki odpadami w Polsce. W raporcie znajdują się między innymi przykłady najlepszych praktyk, czy zakres potrzeb inwestycyjnych dla wybranych regionów Polski.