komunikat prasowy

Fortum sprawdzi stan sieci ciepłowniczej we Wrocławiu

14 Październik 2013, 00:00

Fluoresceina to barwnik bezpieczny zarówno dla ludzi, jak też dla sieci. Fortum stosuje ją zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Środek pozwala określić miejsca potencjalnych usterek w węzłach ciepłowniczych. Jeśli po odkręceniu kranu pojawi się woda zabarwiona na zielono, może to oznaczać, że uszkodzony jest wymiennik ciepła, a woda z sieci ciepłowniczej przedostaje się do wewnętrznej instalacji budynku.

„Gdyby zdarzyło się, że z kranu leci zabarwiona woda, nie należy jej używać. Prosimy o powiadomienie służb Fortum, które dyżurują przez całą dobę pod bezpłatnym numerem 993. Niezwłocznie naprawimy usterkę.” – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska. – „Badanie szczelności przeprowadzamy w październiku, aby upewnić się, że sieć jest dobrze przygotowana do sezonu zimowego.” – wyjaśnia.

W prawidłowo funkcjonującym węźle barwiona na zielono sieciowa woda grzewcza nie powinna mieszać się z ciepłą wodą użytkową. Jeśli kolor wody z kranu nie zmieni się oznacza to, że sieć jest szczelna, a wymiennik ciepła odpowiedzialny za jej podgrzanie działa poprawnie.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com