komunikat prasowy

Fortum uruchomiło elektrownię solarną w Indiach

22 Styczeń 2015, 00:00

Zbudowana od podstaw farma fotowoltaiczna Fortum powstała w ramach drugiego etapu rządowego programu wspierającego rozwój produkcji energii słonecznej tj. Jawaharlal Nehru National Solar Mission. Produkowana w niej energia elektryczna będzie odbierana na mocy 25-letniej umowy (Power Purchase Agreement) przez Solar Energy Corporation of India, instytucję powołaną przez rząd Indii.

Podejście Fortum zakłada zrównoważoną produkcję energii opartą na niskoemisyjnych źródłach, wysokiej efektywności i bezpieczeństwie dostaw. Aby to osiągnąć coraz szerzej wykorzystujemy lokalnie dostępne odnawialne źródła energii, właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na rozwój instalacji solarnych w Indiach. Poprzez tego rodzaju działania przyczyniamy się jednocześnie do transformacji indyjskiego sektora energetycznego mówi Markus Rauramo, Wiceprezes Fortum.

Elektrownia solarna jest zlokalizowana w rejonie Kapeli w dystrykcie Ujjain i zajmuje powierzchnię ponad 28 hektarów. Fortum zdecydowało się na wykorzystanie w niej cienkowarstwowych ogniw w technologii CdTe. Firma zainstalowała 125 000 modułów solarnych na konstrukcjach o stałym nachyleniu oraz 15 centralnych inwerterów. Uruchomienie farmy fotowoltaicznej o mocy 10 MW umożliwi uniknięcie emisji prawie 18 000 ton CO2 rocznie.

Wraz z uruchomieniem nowej farmy fotowoltaicznej łączna moc wytwórcza instalacji solarnych Fortum w Indiach wzrosła do 15 MW. Firma planuje nadal rozwijać tę metodę pozyskiwania energii.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com