komunikat prasowy

Sieć ciepłownicza Fortum w Płocku gotowa na rozpoczęcie sezonu zimowego

12 Październik 2015, 00:00

Do końca września 2015 roku Fortum przeprowadziło w Płocku prace modernizacyjne, przyłączeniowe oraz przeglądy i konserwacje urządzeń ciepłowniczych warte łącznie około 8,4 mln zł. W ramach tej kwoty na rozwój sieci ciepłowniczej przeznaczono 4,4 mln zł. Do sieci podłączone zostały budynki w kwartale ulic Bielska – Ostatnia – Sienkiewicza oraz punkty usługowe i obiekty przemysłowe na ulicach Otolińskiej, Targowej i Wyszogrodzkiej. Poza tym do sieci ciepłowniczej przyłączono nowe obiekty na osiedlach Podolszyce Północ i Południe. W sumie od początku roku do połowy września Fortum podłączyło do sieci ciepłowniczej w Płocku 20 obiektów o łącznej mocy 3,4 MW. Do końca 2015 roku firma planuje przyłączyć do sieci kolejne obiekty o łącznej mocy 2,6 MW. Przewidywana łączna wartość inwestycji w Płocku w całym 2015 roku wyniesie 9 mln złotych.

– Okres między sezonami grzewczymi zawsze jest dla nas bardzo pracowity, ponieważ wykorzystujemy go do prowadzenia intensywnych prac modernizacyjnych i przyłączeniowych. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu grzewczego, a mieszkańcy Płocka mogą być spokojni o dostawy ciepła w nadchodzących zimnych miesiącach – mówi Sławomir Fijałkowski, kierownik ds. inwestycji Fortum.

Fortum przeprowadziło również prace modernizacyjne sieci ciepłowniczej i węzłów o wartości 4 mln zł.
W ich ramach firma zmodernizowała sieć przy ulicy 1-go Maja, a także przebudowała jej odcinki przy ulicach Nowy Rynek, Piłsudskiego, Kredytowej, Dobrzyńskiej i na Placu Obrońców Warszawy.

– Dbamy o to żeby nasza sieć w Płocku była stale modernizowana, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła. Dodatkowo wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, takie jak automatyka pogodowa, która steruje dostawą ciepła do budynków. W tym momencie już ponad 60% węzłów cieplnych Fortum
w Płocku dostarcza ciepło w tym systemie
 mówi Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum.

Automatyka pogodowa umożliwia zarządcom nieruchomości określanie, przy jakiej temperaturze zewnętrznej ogrzewanie jest automatycznie uruchamiane bądź wstrzymywane. W praktyce rozwiązanie polega na tym, że gdy temperatura spada poniżej ustalonego przez klienta poziomu, ciepło jest dostarczane do odbiorcy, i odwrotnie – w cieplejsze dni, gdy temperatura jest wyższa od zaprogramowanej, system odcina dostawę ciepła. Automatyka pogodowa działa przez cały rok, w związku z tym pojęcie „sezonu grzewczego” w tradycyjnym rozumieniu nie obowiązuje. Z automatyki pogodowej korzysta już 50 tys. mieszkańców Płocka. 

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com