Oto Fortum

Jesteśmy liderem w obszarze czystej energii. Dostarczamy klientom na całym świecie energię elektryczną, ciepło i chłód, a także inteligentne rozwiązania, pozwalające na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. Wierzymy, że wytwarzanie energii może być innowacyjne i nie musi być szkodliwe dla otaczającego nas świata. Dążymy do stworzenia systemu energetycznego, w którym dostępne zasoby będą wykorzystywane w sposób maksymalnie efektywny. Źródła energii, takie jak słońce, wiatr, woda czy paliwa dostępne lokalnie są tuż obok nas. My umiemy je dobrze wykorzystać.

panorama miasta Wrocław, dachy są pokryte drobną warstwą śniegu

Jesteśmy obecni w Polsce już od kilkunastu lat

Działalność nad Wisłą rozpoczęliśmy w roku 2003, a nasze początki są nierozerwalnie związane z ciepłem. W tym momencie należą do nas dwie elektrociepłownie – w Częstochowie i Zabrzu. Nasza obecność w Polsce to jednak nie tylko produkcja ciepła, ale również jego dystrybucja. Jesteśmy właścicielem ponad 900 kilometrów sieci ciepłowniczych, które dostarczają ciepło mieszkańcom Częstochowy, Płocka i Wrocławia. 

żarówka w stylu loftowym na pierwszym planie, tło rozmyte

Detaliczna sprzedaż energii elektrycznej i gazu

Od 2016 roku jesteśmy również sprzedawcą energii elektrycznej i gazu. Czerpiemy garściami z naszych ponaddwudziestoletnich doświadczeń zdobytych na rynkach skandynawskich i uważamy, że klient zawsze powinien być w centrum uwagi. To właśnie jego potrzeby w największym stopniu kształtują nasze oferty w tym obszarze.

samochód elektryczny bmw i3 jest zaparkowany koło ładowarki samochodowej, z samochodu wysiada uśmiechnięta kobieta

Elektromobilność

Wierzymy w dynamiczny rozwój sektora elektromobilności w Polsce. Jesteśmy gotowi dzielić się naszymi rozwiązaniami, które od wielu lat z powodzeniem stosujemy w Norwegii, Finlandii i Szwecji.

ojciec z córką w ogrodzie niosą każdy po kartonie. Na kartonach widnieje znaczek recyklingu a w kartonie dziewczynki znajdują się zabawki

Innowacyjny system gospodarowania odpadami

Jesteśmy przekonani, że w Polsce możliwa jest budowa gospodarki o obiegu zamkniętym, która pozwala na wysoce efektywne wykorzystanie dostępnych lokalnie zasobów, przyczyniając się do oszczędności energii i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Nasza koncepcja wpisuje się w ambitne krajowe i unijne cele związane z recyklingiem odpadów komunalnych.