Oto Fortum

Jesteśmy liderem w obszarze czystej energii. Dostarczamy klientom na całym świecie energię elektryczną, ciepło i chłód, a także inteligentne rozwiązania, pozwalające na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. Wierzymy, że wytwarzanie energii może być innowacyjne i nie musi być szkodliwe dla otaczającego nas świata. Dążymy do stworzenia systemu energetycznego, w którym dostępne zasoby będą wykorzystywane w sposób maksymalnie efektywny. Źródła energii, takie jak słońce, wiatr, woda czy paliwa dostępne lokalnie są tuż obok nas. My umiemy je dobrze wykorzystać.

Jesteśmy obecni w Polsce już od kilkunastu lat

Działalność nad Wisłą rozpoczęliśmy w roku 2003, a nasze początki są nierozerwalnie związane z ciepłem. W tym momencie należą do nas dwie elektrociepłownie – w Częstochowie i Zabrzu. Nasza obecność w Polsce to jednak nie tylko produkcja ciepła, ale również jego dystrybucja. Jesteśmy właścicielem ponad 900 kilometrów sieci ciepłowniczych, które dostarczają ciepło mieszkańcom Częstochowy, Płocka i Wrocławia. 

Detaliczna sprzedaż energii elektrycznej i gazu

Od 2016 roku jesteśmy również sprzedawcą energii elektrycznej i gazu. Czerpiemy garściami z naszych ponaddwudziestoletnich doświadczeń zdobytych na rynkach skandynawskich i uważamy, że klient zawsze powinien być w centrum uwagi. To właśnie jego potrzeby w największym stopniu kształtują nasze oferty w tym obszarze.

Elektromobilność

Wierzymy w dynamiczny rozwój sektora elektromobilności w Polsce. Jesteśmy gotowi dzielić się naszymi rozwiązaniami, które od wielu lat z powodzeniem stosujemy w Norwegii, Finlandii i Szwecji.

Innowacyjny system gospodarowania odpadami

Jesteśmy przekonani, że w Polsce możliwa jest budowa gospodarki o obiegu zamkniętym, która pozwala na wysoce efektywne wykorzystanie dostępnych lokalnie zasobów, przyczyniając się do oszczędności energii i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Nasza koncepcja wpisuje się w ambitne krajowe i unijne cele związane z recyklingiem odpadów komunalnych.