blog

Osiedle-ogród nie tylko z nazwy! Dlaczego warto wybrać ciepło sieciowe?

05 Kwiecień 2019, 09:23

Ostatnimi czasy rośnie popularność zamkniętych osiedli, których zarządcy próbują stworzyć ekologiczną i przyjazną przestrzeń dla mieszkańców. Jednak zaaranżowanie zielonego ogrodu na osiedlu to nie wszystko. Warto pomyśleć o przyszłości i postawić na ekologiczne ogrzewanie budynku. A takie zapewni Ci Ciepło Sieciowe.

Budynki korzystające z Ciepła Sieciowego Fortum

Z tekstu dowiesz się:

  • Czym jest ciepło sieciowe?

  • Jakie korzyści przyniesie Ci podłączenie budynku do ciepła sieciowego?

  • Dlaczego ciepło sieciowe to inwestycja w lepszą przyszłość?

  • Jak podłączyć osiedle do sieci ciepłowniczej?

Jako zarządca budynku z pewnością zastanawiasz się, jaki sposób ogrzewania budynku i wody będzie najlepszy dla lokatorów. Obecnie coraz częściej wybiera się rozwiązania, które gwarantują nie tylko komfort i bezpieczeństwo, ale też sprzyjają środowisku. Dlaczego ciepło sieciowe jest najbardziej ekologiczne i jakie jeszcze niesie korzyści? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tekście.

Ciepło sieciowe – co to takiego?

Ciepło sieciowe to nic innego jak gorąca woda lub para wodna wytwarzana w elektrociepłowni i przesyłana do sieci ciepłowniczej. Stamtąd trafia do węzłów cieplnych w blokach, aby w specjalnych wymiennikach ogrzała zimną wodę z miejskich wodociągów oraz wodę grzewczą w instalacji c.o. Dzięki temu mieszkańcy mogą na co dzień swobodnie korzystać z ciepłych kaloryferów oraz gorącej wody w kranach. Ciepło sieciowe zazwyczaj wytwarza się w tej samej miejscowości, co ogrzewana nieruchomość – inaczej niż w przypadku gazu lub energii elektrycznej.

Nie tylko ogrzewanie i ciepła woda użytkowa w bloku. Poznaj korzyści, jakie daje ciepło sieciowe.

Podłączenie budynku do ciepła sieciowego przyniesie Ci znacznie więcej korzyści niż ogrzewanie bloku konwencjonalnymi źródłami ciepła. Dlaczego warto zdecydować się na tę formę ogrzewania oferowaną przez Fortum?

  • Bezpieczeństwo. Decydując się na ciepło sieciowe, eliminujesz zagrożenie wybuchu piecyka gazowego czy zatrucia tlenkiem węgla w wyniku niedrożnych przewodów kominowych. Źródło ogrzewania znajduje się bowiem poza budynkiem.

  • Niezawodność. Ryzyko wystąpienia awarii jest zminimalizowane dzięki regularnym przeglądom i monitoringowi sieci ciepłowniczej oraz konserwacji urządzeń. Wszystkie te działania przeprowadza dostawca ciepła.

  • Komfort użytkowania dla Ciebie i lokatorów. Ciepło sieciowe to wygodny sposób ogrzewania bloku, który eliminuje problem przeglądów i serwisowania urządzeń. Jako zarządca budynku możesz też wybrać dogodny dla lokatorów termin rozpoczęcia i zakończenia dostaw ciepła.

  • Łatwe zarządzanie. Stabilna cena i łatwa obsługa instalacji to gwarancja wygodnego zarządzania. Dodatkowym ułatwieniem jest pakiet usług mobilnych Fortum.

  • Ekologia. Ciepło sieciowe to najbardziej przyjazne środowisku rozwiązanie na rynku.

Osiedle ekologiczne – ciepło sieciowe jako sposób na lepszą przyszłość

Ochrona środowiska to dziś gorący temat, związany m.in. z doniesieniami o poziomie smogu w Polsce i niedawno opublikowanym raportem na temat zmian klimatycznych. Świadomość społeczna stale rośnie – wiele osób, które decydują się na zakup nowego mieszkania, zwraca uwagę nie tylko na lokalizację czy komfort użytkowania, ale i na koszty środowiskowe jego eksploatacji.

Ciepło sieciowe to obecnie najczystszy sposób ogrzewania mieszkań. Proces jego produkcji spełnia rygorystyczne normy emisyjne – przez cały rok są one ściśle monitorowane. Elektrociepłownie Fortum są wyposażane w nowoczesne instalacje, które ograniczają emisję azotu i siarki, a także specjalne filtry zatrzymujące większość szkodliwych pyłów, jakie mogłyby zostać uwolnione do atmosfery. To, co wydostaje się z kominów elektrociepłowni, to w większości para wodna, która powstaje w procesie odsiarczania spalin.

Korzystanie z miejskiej sieci ciepłowniczej to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych, ekologicznych osiedli. Zwłaszcza że podłączenie takiego ogrzewania w budynku wpłynie na komfort, bezpieczeństwo i zdrowie jego mieszkańców.

Ciepło sieciowe. Jak podłączyć osiedle lub blok do sieci ciepłowniczej?

Aby podłączyć blok do ciepła sieciowego, najpierw powinieneś dowiedzieć się, czy znajduje się on na terenie sieci. Nie musisz jednak robić tego samodzielnie – wystarczy, że internetowo wypełnisz i wyślesz formularz na stronie z zapytaniem o podłączeniem do sieci ciepłowniczej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Ciepło Sieciowe Fortum.

Zarządzasz nieruchomością na terenie Wrocławia, Częstochowy, Zabrza, Płocka lub Bytomia? Wybierz ciepło sieciowe od Fortum i ciesz się bezpiecznym, ekologicznym ogrzewaniem w Twoim bloku!