komunikat prasowy

Fortum przystąpiło do ONZ-owskiej inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju

07 Lipiec 2010, 00:00

„Zrównoważony rozwój jest jednym z kluczowych elementów wizji i strategii Fortum Power and Heat Polska. Dziesięć zasad Global Compact, w tym stosowanie i rozpowszechnianie przyjaznych środowisku technologii, promowanie odpowiedzialności ekologicznej oraz przeciwdziałanie dyskryminacji w sferze zatrudnienia, doskonale wpisuje się w Politykę Zrównoważonego Rozwoju Fortum. Zasady te odzwierciedlają nasze zobowiązania wobec pracowników, społeczności lokalnych oraz środowiska, które opierają się na przekonaniu, że ekorozwój stanowi klucz do odniesienia trwałego sukcesu biznesowego." - mówi Izabela Van den Bossche, Head of Communications, Fortum Power and Heat Polska.
Fortum, włączając się do inicjatywy Global Compact, chce podkreślić znaczenie społecznej odpowiedzialności biznesu w całym procesie produkcji energii. O zaangażowaniu firmy w promowanie zrównoważonego rozwoju świadczy dewiza Fortum - „Nasza energia poprawia jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń".
Inicjatywa Global Compact ONZ została wypromowana przez byłego Sekretarza Generalnego organizacji, Kofi Annana w 2000 r. W jej skład wchodzą wszyscy zaangażowani w promowanie idei zrównoważonego rozwoju interesariusze: władze rządowe, firmy, pracodawcy, organizacje pozarządowe oraz oczywiście ONZ. Dotychczas do Global Compact dołączyło ponad 5000 przedsiębiorstw ze 135 krajów.

Więcej informacji udzielają:

Izabela Van den Bossche
Head of Communications
Fortum Power and Heat Polska
Tel: + 48 (22) 46 34 050
izabela [kropka] vandenbossche [małpa] fortum [kropka] com

Krzysztof Wojciechowski
Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
krzysztof [kropka] wojciechowski [małpa] fortum [kropka] com