komunikat prasowy

Fortum Power and Heat Polska – laureatem „Nowego Impulsu” przyznawanego przez miesięcznik Nowy Przemysł

07 Październik 2010, 00:00

– Bardzo cieszymy się z wyróżnienia „Nowym Impulsem". To dowód uznania dla naszej konsekwencji i zdecydowania w realizacji strategii Fortum, której celami są: wypełnianie głównych zasad zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwo energetyczne, a także wdrażanie „czystych", a przy tym efektywnych technologii. Elektrociepłownia w Częstochowie, która w procesie produkcji obok paliw lokalnych wykorzystuje również biomasę, jest przykładem wcielenia w życie tych założeń. Jej zastosowanie przyczyni się do znacznego ograniczenia emisji CO2 i innych szkodliwych substancji, a także rozwoju w Polsce produkcji energii ze źródeł odnawialnych – mówi Mikael Lemström, Prezes Fortum Power and Heat Polska.
Oddana do użytku 16 września elektrociepłownia w Częstochowie – o mocy 120 MW cieplnych i 64 MW elektrycznych – powstała od podstaw w ciągu zaledwie dwóch i pół roku. To najnowocześniejsza tego typu inwestycja w Polsce, a jednocześnie jedna z nielicznych, jakie pojawiły się w tym roku na energetycznej mapie kraju.
Należący do Fortum Power and Heat Polska zakład jest również jednym z najbardziej ekologicznych w kraju. Aż 25 proc. paliwa to biomasa – w całości pochodząca od dostawców krajowych. Pozwala to na znaczne ograniczenie emisji CO2 i innych szkodliwych substancji w procesie produkcji energii. Częstochowska elektrociepłownia już teraz spełnia restrykcyjne wymogi unijne dotyczące dopuszczalnego poziomu emisji pyłów i tlenków azotu, które wejdą w życie dopiero w 2016 roku.
Już po raz drugi Fortum Power and Heat Polska wyróżnione zostaje przez Nowy Przemysł „Nowym Impulsem". Dwa lata temu Redakcja magazynu uhonorowała koncern za „realizację znaczących inwestycji w sektorze ciepłowniczym". W imieniu Fortum Power and Heat Polska wyróżnienie odbierze podczas Kongresu organizowanego przez Nowy Przemysł 7 października b.r. w warszawskim hotelu Sheraton, prezes Mikael Lemström.