komunikat prasowy

Fortum podpowie mieszkańcom Wrocławia, jak zmniejszyć rachunki za ciepło i energię

03 Listopad 2010, 00:00

Fortum Power and Heat Polska weźmie udział w VIII Dniach Oszczędzania Energii (DEO), organizowanych przez Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 3-4 listopada. Aktywny udział Fortum w VIII Dniach Oszczędzania Energii to kolejna inicjatywa koncernu, której celem jest wspieranie lokalnej społeczności w lepszym zrozumieniu zasad gospodarowania ciepłem i energią.
„Posiadamy wiedzę oraz długoletnie doświadczenia, zarówno w obszarze efektywności energetycznej, jak i ochrony środowiska naturalnego. Jesteśmy w tym zakresie liderem w branży. Zależy nam na tym, aby promować ideę świadomości energetycznej, szczególnie wśród mieszkańców miast, na których obszarze działamy” – mówi Izabela Van den Bossche – Dyrektor d.s. Komunikacji Fortum Power and Heat Polska.
Pierwsze dni listopada to również początek akcji edukacyjnej skierowanej do mieszkańców Wrocławia. Wizytówką akcji jest „10 złotych zasad Fortum”. To specjalnie na tę okazję opracowane przez ekspertów koncernu rady pokazujące, jak w najprostszy sposób nauczyć się efektywnie korzystać z ciepła i energii elektrycznej. Ulotki z „10 złotymi zasadami Fortum” trafią do ponad 200 tysięcy mieszkań na terenie Wrocławia. Dodatkowo akcja zostanie wzmocniona poprzez rozmieszczenie na klatkach schodowych oraz w środkach komunikacji miejskiej plakatów promujących efektywne gospodarowanie energią i ciepłem.
„Zależy nam na tym, aby świadomość energetyczna naszych klientów była coraz większa. Naszą akcję kierujemy do wszystkich Wrocławian, którzy chcą nauczyć się racjonalnie gospodarować ciepłem i energią, a także mieć wpływ na wysokość swoich rachunków” – mówi Krzysztof Karolczyk, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Fortum Power and Heat Polska. „Przykładowo, koszty ogrzewania mieszkania o powierzchni 90 m2 w budynku dobrze ocieplonym i ogrzewanym ciepłem sieciowym, wynoszą około 120 zł miesięcznie. Natomiast w przypadku takiego samego mieszkania, ale słabo ocieplonego, koszty potrafią wzrosnąć do aż do 230-240 zł za miesiąc” – dodaje.
Udział Fortum w Dniach Oszczędzania Energii oraz akcja edukacyjna dla Wrocławian to kolejne inicjatywy fińskiego koncernu, które wpisują się w działania wspierające zrównoważony rozwój, ochronę środowiska naturalnego oraz współpracę z lokalnymi społecznościami.