komunikat prasowy

Elektryczny samochód Mitsubishi i-MiEV zielonym prezentem Fortum dla Częstochowy

11 Luty 2011, 00:00

Dziś Fortum przekazało władzom miejskim w Częstochowie zeroemisyjne auto i-MiEV wraz z terminalem do ładowania pojazdów elektrycznych. Samochód jest szczytowym osiągnięciem motoryzacji w zakresie ekologicznego transportu elektrycznego. „Mitsubishi i-MiEV to idealny pojazd na użytek miejski. Jest cichy, zwrotny - a co najważniejsze, jego eksploatacja nie szkodzi środowisku” – podkreśla Arkadiusz Tomala z Mitsubishi Motors Poland - „Jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że obecnie jako jedyna firma w Polsce i na świecie mamy w ofercie seryjnie produkowane auto elektryczne. To samochody przyszłości i cieszę się, że to właśnie Fortum jako pierwsze dostrzegło ich ogromny potencjał” – podsumowuje
Inwestycja Fortum w elektryczne samochody to wyraz zaangażowania koncernu na rzecz rozwiązań mających realny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców oraz popularyzację idei zrównoważonego transportu. „Aktywnie uczestniczymy w przedsięwzięciach, których celem jest wdrażanie czystych technologii oraz redukcja emisji dwutlenku węgla. Częstochowa jest dla nas szczególnie istotną lokalizacją, bowiem funkcjonuje tu nasza najnowocześniejsza elektrociepłownia i zależy nam, by wspólnie z władzami miasta konsekwentnie realizować politykę prośrodowiskową.” – Roman Jamiołkowski, rzecznik Fortum Power and Heat polska.
W czerwcu ubiegłego roku Fortum otworzyło w Częstochowie jedną z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku elektrociepłowni w tej części Europy. Zakład już teraz spełnia restrykcyjne normy unijne dotyczące dopuszczalnego poziomu emisji pyłów i tlenków azotu, które wejdą w życie dopiero w 2016 roku. Podczas otwarcia elektrociepłowni odbyła się również prezentacja elektrycznego samochodu i-MiEV, który podkreślał niskoemisyjny charakter wydarzenia. Jednak dopiero dzisiejszy akt przekazania auta władzom miejskim przez Fortum jest oficjalną premierą tych pojazdów na częstochowskich ulicach. Ten samochód to kolejny dowód na to, że Częstochowa oraz Fortum propagują ekologiczne rozwiązania. Dla mieszkańców to sygnał, że nowoczesne technologie przyczyniają się do ochrony środowiska - powiedział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.
To już kolejne przedsięwzięcie Fortum na terenie Częstochowy, które ma za zadanie zwrócić uwagę mieszkańców na kwestie ekologii i zrównoważonego rozwoju. Fortum było inicjatorem edukacyjnej akcji informacyjnej na temat gospodarności energetycznej oraz organizatorem „Pikniku energetycznego” na terenie miasta.