komunikat prasowy

Elektryczny samochód Mitsubishi i-MiEV zielonym prezentem Fortum dla Wrocławia

10 Luty 2011, 00:00

Pierwszy zeroemisyjny Mitsubishi i-MiEV wraz terminalem do ładowania pojazdów elektrycznych został dziś przekazany władzom Wrocławia. Będzie służyć Straży Miejskiej w jej codziennej pracy. „Mitsubishi i-MiEV to idealny pojazd na użytek miejski. Jest cichy, zwrotny - a co najważniejsze, jego eksploatacja nie szkodzi środowisku” – podkreśla Arkadiusz Tomala z Mitsubishi Motors Poland - „Jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że obecnie jako jedyna firma w Polsce i na świecie mamy w ofercie seryjnie produkowane auto elektryczne. To samochody przyszłości i cieszę się, że to właśnie Fortum jako pierwsze dostrzegło ich ogromny potencjał” – podsumowuje.
Inwestycja Fortum w elektryczne samochody to wyraz zaangażowania koncernu na rzecz rozwiązań mających realny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców oraz popularyzację idei zrównoważonego transportu. „Wspieramy przedsięwzięcia, których celem jest wdrażanie czystych technologii oraz redukcja emisji dwutlenku węgla. Wrocław to idealny partner do takich działań, bo władze miasta konsekwentnie realizują politykę prośrodowiskową” - tłumaczy Per Langer, wiceprezydent grupy Fortum.
Miasto obecnie jest w trakcie realizacji programu „Wrocław dla Klimatu”, którego celem jest przeobrażenie Wrocławia w najbardziej ekologiczne miasto w tej części Europy. „Czuję dużą satysfakcję widząc właśnie na naszych ulicach ultranowoczesny samochód, który nie emituje spalin. Kibicuję takim rozwiązaniom, dzięki którym Wrocław staje się coraz bardziej zaawansowany ekologicznie.” - dodaje Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.
To już kolejne przedsięwzięcie Fortum na terenie Dolnego Śląska, które ma za zadanie zwrócić uwagę mieszkańców na zagadnienia związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Fortum było inicjatorem edukacyjnej akcji informacyjnej na temat gospodarności energetycznej, organizatorem akcji „Ogrzejmy razem Wrocław” oraz konsultantem merytorycznym i partnerem miasta w ramach programu „Wrocław dla Klimatu”.