komunikat prasowy

Fortum debiutuje na Towarowej Giełdzie Energii

09 Marzec 2011, 00:00

Towarowa Giełda Energii od ponad 10 lat prowadzi rynki obrotu energią elektryczną, na których handluje zdecydowana większość przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem i obrotem prądem w Polsce. Obecność Fortum na TGE oznacza możliwość prowadzenia handlu energią w ramach Rynku Dnia Następnego jak i Rynku Terminowego. Szczególnie interesująca jest dla Fortum możliwość wykorzystywania połączenia ze Szwecją, udostępnionego na TGE w ramach tzw. Market Coupling.
- Cieszymy się z faktu uzyskania statusu członka TGE. Jest to wyraźny sygnał podsumowujący naszą dotychczasową działalność w Polsce w obszarze obrotu energią. - mówi Karoliina Pietilainen, Dyrektor ds. Obrotu Energią Elektryczną- Fortum jest aktywnym uczestnikiem i ważnym inwestorem w polskim sektorze energetycznym i przystąpienie do TGE było naturalną konsekwencją naszej działalności.
W ubiegłym tygodniu Fortum stało się także członkiem Towarzystwa Obrotu Energią. Członkostwo w tak sprawnie działającym stowarzyszeniu branżowym daje dodatkową możliwość aktywnego udziału w tworzeniu i konsultacji projektów zmian w prawie związanym z energią.
We wrześniu 2010 roku koncern oddał do użytku elektrociepłownię w Częstochowie – najnowocześniejszą tego typu inwestycję w Polsce zbudowaną nakładem 530 mln zł, zaś w listopadzie przejął zakłady w Bytomiu i Zabrzu. Dalsze plany Fortum to budowa nowych elektrociepłowni we Wrocławiu i Zabrzu.

Więcej informacji udzielają:
Marian Kilen, Manager ds. Obrotu Energią Elektryczną, tel. +48 604 108 603
Roman Jamiołkowski, Rzecznik Prasowy- tel. +48 662 183 746