komunikat prasowy

Zamień Odpady na Kulturalne Wypady – już 16 kwietnia w Warszawie

13 Kwiecień 2011, 00:00

Organizatorem akcji jest Fundacja Ekorozwoju, a jej celem - edukacja przez promocję ekologii w życiu kulturalnym.

Rozdając bilety na imprezy kulturalne chcemy zwiększać świadomość Warszawiaków, jak ważna dla nas wszystkich jest segregacja odpadów. Jest to także okazja, aby uzmysłowić mieszkańcom jakie mogą być korzyści z umiejętnego segregowania tych surowców” – powiedział Dominik Dobrowolski, znany podróżnik - ekolog.

Aby otrzymać bilet, każdy uczestnik akcji będzie musiał przynieść jeden z takich surowców, jak:
sprzęt elektroniczny lub elektryczny, makulatura, opakowania szklane, plastikowe, metalowe, papierowe czy zużyte baterie.

Kierując akcją Dominik Dobrowolski dzielić się będzie między innymi swoimi doświadczeniami z ubiegłorocznej wyprawy rowerowej wzdłuż wybrzeży Bałtyku. Podczas niej miał okazję obserwować, jak z problemem segregacji odpadów i recyclingu radzą sobie mieszkańcy takich krajów, jak Szwecja i Finlandia. W Sztokholmie zwiedził elektrociepłownię Hogdalen, która należy do nordyckiego koncernu Fortum – współpartnera tegorocznej edycji akcji Zamień Odpady na Kulturalne Wypady.

Promujemy takie rozwiązania, dzięki którym możemy – być może już w niedalekiej przyszłości również w Polsce– otrzymywać czystą energię z takich źródeł jak odpady komunalne. Dlatego wspieramy tę akcję, której cele są ze wszech miar szczytne” – powiedział Roman Jamiołkowski, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska.

Akcja rozpocznie się 16 kwietnia (sobota), o godzinie 10:00, przy ulicy Bednarskiej w Warszawie
– naprzeciwko siedziby akademickiego radia Campus. Tam – za przyniesione surowce wtórne – otrzymać będzie można bilety na imprezy kulturalne, jakie w najbliższym czasie odbędą się w Warszawie.

Imprezy w ramach kampanii „Zamień Odpady na Kulturalne Wypady”, której popularność rośnie z każdym rokiem, odbędą się w dwunastu największych miastach kraju i potrwają do 31 września br.

Więcej na ten temat:

Roman Jamiołkowski, Rzecznik Prasowy Fortum - tel. +48 662 183 746