komunikat prasowy

Energetyczne atrakcje podczas Dni Otwartych w elektrociepłowni Fortum w Częstochowie

02 Czerwiec 2011, 00:00

Podczas Dnia Otwartego – mieszkańcy Częstochowy będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się, w jaki sposób na co dzień funkcjonuje elektrociepłownia, jakie procesy zachodzą w trakcie produkcji energii i ciepła, a także - dlaczego zakład jest jednym z najbardziej przyjaznych środowisku w Polsce.
Innowacyjna technologia, a przede wszystkim – zastosowanie ekologicznych rozwiązań, to znaki rozpoznawcze EC Częstochowa. Elektrociepłownia do produkcji energii i ciepła korzysta m.in. z biomasy, której użycie w znaczący sposób obniża emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jak to możliwe? O tym, w przystępny sposób, wytłumaczą specjaliści Fortum, na co dzień odpowiedzialni za produkcję prądu i ciepła, które dostarczane jest do częstochowskich domów. Goście będą mieli okazję przekonać się, czym jest biomasa, zobaczyć kocioł fluidalny, który służy do produkcji "czystej energii", a także poznać wiele ciekawostek z życia elektrociepłowni. – Jest to niewątpliwie wyjątkowa okazja, aby poznać "od środka" elektrociepłownię, która na co dzień jest zamknięta dla osób z zewnątrz. Zachęcam do odwiedzin zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy podczas tego edukacyjnego spaceru będą mieli możliwość dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy". – zachęca Piotr Górnik, dyrektor ds. produkcji i dystrybucji Fortum Power and Heat Polska.
W godzinach od 10.00 do 14.00, o każdej pełnej godzinie, na ulicy Fosza (obok supermarketu Elea) na chętnych będzie oczekiwał specjalny, bezpłatny autobus kursujący do EC Fortum w Częstochowie. Dla zmotoryzowanych gości przewidziany jest bezpłatny parking na terenie elektrociepłowni. Wycieczki po zakładzie zaczynają się kwadrans po pełnej godzinie i trwają ok. 30 minut. Wszyscy goście proszeni są o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości (dzieci – legitymacji szkolnej), które wymagane są do wstępu na teren zakładu.

Dokładne informacje na temat Dni Otwartych Elektrociepłowni Fortum w Częstochowie dostępne są na stronie: www.fortum.pl
Kiedy: 05 czerwca 2011 (niedziela)
Miejsce atrakcji: EC Częstochowa: przy ul. Rejtana 37/39 w Częstochowie
Czas trwania: 10.15 – 15.00
Transport: Odjazdy autobusów do EC Częstochowa: o każdej pełnej godzinie, od 10.00 do 14.00 (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00) z ulicy Fosza (obok supermarketu Simply)
Zwiedzanie: 10.15, 11.15. 12.15, 13.15, 14.15
Organizator: Fortum Power and Heat Polska

Wstęp wolny