komunikat prasowy

Fortum świętuje 50-lecie wrocławskiej sieci ciepłowniczej: nowoczesna stacja rowerowa prezentem dla Wrocławia

23 Sierpień 2011, 00:00

Inteligentny system wypożyczalni rowerowych, który działa na terenie Wrocławia dopiero od czerwca br. dysponuje już 17 stacjami i ponad 130 rowerami, które zostały oddane do dyspozycji mieszkańców. Z tej formy komunikacji korzysta już 17 tys. aktywnych użytkowników, a organizatorzy odnotowują średnio 1,5 tys. wypożyczeń dziennie. Za kompleksową obsługę systemu odpowiada firma Nextbike, z którą fiński koncern nawiązał współpracę w celu montażu swojej stacji. Stacja Fortum jest 18-tą w systemie i jednocześnie pierwszą, która została ufundowana przez prywatną firmę.
"Zdecydowaliśmy się wziąć udział w inicjatywie, która nie tylko promuje zrównoważony i bezemisyjny transport, ale również przyczynia się do podniesienia komfortu życia mieszkańców. Są to nasze priorytety w obszarze troski o środowisko naturalne i działań podejmowanych na rzecz lokalnych społeczności". – mówi Krzysztof Karolczyk, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Fortum Power and Heat Polska. "Pretekstem do udostępnienia mieszkańcom Wrocławia przez Fortum kolejnej stacji rowerowej, jest okrągły jubileusz 50-lecia sieci ciepłowniczej we Wrocławiu, który celebrujemy razem z wrocławianami między innymi właśnie w ten sposób" – dodaje.
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Wrocławiu należy do fińskiego koncernu od 2005 r. Od tego czasu Fortum realizuje ambitny plan inwestycyjny zakładający modernizację i rozbudowę sieci ciepłowniczej oraz rewitalizację zespołów miejskich. W ramach założonych inwestycji Fortum systematycznie unowocześnia miejską sieć ciepłowniczą, która liczy blisko 500 kilometrów. Ponadto we wszystkich węzłach Fortum zainstalowano automatyczne liczniki pomiaru ciepła, umożliwiające analizę systemu dystrybucji ciepła oraz optymalizację jego zużycia. Do największych przedsięwzięć inwestycyjnych w ostatnim okresie należało m.in. podłączenie przez Fortum do sieci ciepłowniczej wieżowca Sky Tower oraz stadionu miejskiego.
"Świętując jubileusz 50-lecia wrocławskiej sieci ciepłowniczej, jesteśmy świadomi ogromnego wysiłku, jaki został włożony w rozbudowę miejskiego systemu ciepłowniczego przez ostatnie pół wieku. Korzystanie z zasobów miejskiej sieci ciepłowniczej to podstawa naszej działalności, dlatego cieszymy się, że dzięki nieustającemu rozwojowi i zastosowanym innowacjom - możemy świadczyć usługi na coraz wyższym poziomie" - podsumowuje Roman Jamiołkowski, rzecznik Fortum Power and Heat Polska.