komunikat prasowy

Fortum zakończyło negocjacje dotyczące sprzedaży kilku systemów ciepłowniczych

30 Wrzesień 2011, 00:00

"W myśl naszej nowej strategii, którą ogłosiliśmy pod koniec zeszłego roku, Fortum w Polsce chce się skupić na produkcji energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu” powiedział Piotr Górnik, dyrektor ds. produkcji i dystrybucji Fortum Power and Heat Polska. „Oznacza to oddanie mniejszego biznesu ciepłowniczego, w ręce innych inwestorów." dodaje Piotr Górnik.
U&R Kalor to spółka z polskim kapitałem działająca na rynku energetycznym Górnego Śląska i posiadająca doświadczenie w prowadzeniu biznesu ciepłowniczego. Nowy nabywca zamierza eksploatować nabyte systemy, dostarczając ciepło do wszystkich dotychczasowych odbiorców.

W sprzedanych zakładach zatrudnionych jest łącznie kilkadziesiąt osób. Nowy inwestor, zgodnie z zapisami kodeksu pracy, ma obowiązek przejęcia wraz z zakładami wszystkich pracowników i zapewnienia im w ciągu 12 miesięcy tych samych warunków zatrudnienia, które obowiązywały dotychczas. "Zakłady, które dzisiaj sprzedajemy są dobrze zarządzane i mogą stabilnie funkcjonować na lokalnych rynkach ciepła" podsumowuje Piotr Górnik.

Więcej informacji udziela:
Roman Jamiołkowski
Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
roman [kropka] jamiolkowski [małpa] fortum [kropka] com