komunikat prasowy

Ekologiczne Warsztaty Fortum - dla szkół

12 Październik 2011, 00:00

W zajęciach mają szansę wziąć udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych
z całego Wrocławia. Podczas warsztatów będą mogli oni poznać zarówno podstawowe zagadnienia związane z energetyką w tym m.in. definicję energii czy sposoby jej produkcji, jak również poznać procesy bardziej skomplikowane – takie jak działanie systemu ciepłowniczego. Oprócz tego, uczestnicy rozwiążą zagadki, krzyżówki i rebusy. Z treścią scenariuszy, a także z całą ideą tych zajęć podczas dzisiejszego spotkania zapozna się kilkudziesięciu nauczycieli wrocławskich szkół. Ekologiczne Warsztaty nie są jednak ograniczone tylko dla szkół ze stolicy Dolnego Śląska. Scenariusze dostępne będą bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych placówek edukacyjnych na stronie internetowej Fortum.
- Po raz kolejny postanowiliśmy podzielić się z młodymi ludźmi naszym doświadczeniem w efektywnej produkcji i wykorzystaniu energii - mówi Krzysztof Karolczyk, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Fortum Power and Heat Polska. Poprzez takie działania chcemy wpływać na poprawę jakości życia obecnych i przyszłych pokoleń.
Druga inicjatywa, która zostanie przedstawiona na spotkaniu z nauczycielami to XI edycja Konkursu Twórczości Prośrodowiskowej. Jest to kolejne wspólne przedsięwzięcie Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Fortum wspierane przez szkołę podstawową nr 53 we Wrocławiu. Tegoroczna edycja konkursu skierowanego do szkół podstawowych i przedszkoli na terenie Wrocławia, nosi tytuł "Czym jest dla Ciebie energia?". Nawiązuje do takich tematów, jak odnawialne i nieodnawialne źródła energii, efekt cieplarniany czy odpowiedzialne gospodarowanie energią i jest pierwszą szansą na wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas warsztatów.
Uczestnicy rywalizować będą w 3 kategoriach: praca plastyczna, komiks i prezentacja multimedialna. Finał – w czerwcu 2012 roku.

Dodatkowych informacji udziela:
Roman Jamiołkowski
Rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska
Tel: + 48 662 183 746; (22) 46 34 050
roman [kropka] jamiolkowski [małpa] fortum [kropka] com