komunikat prasowy

"Ciepłe poniedziałki z Fortum" - rozgrzewające napoje dla mieszkańców Wrocławia w zimowe poniedziałki

12 Grudzień 2011, 00:00

Specjalne brygady Fortum będą serwować bezpłatne, gorące napoje zmarzniętym wrocławianom w zimowe poniedziałkowe poranki. Od 12 grudnia między godz. 7.00 a 10.00 będzie się można napić kawy i herbaty w 8 najbardziej ruchliwych miejscach przesiadkowych Wrocławia. "Gorący kubek kawy czy herbaty to zastrzyk pozytywnej energii, który może odmienić ponury, zimny, poniedziałkowy poranek" - mówi Izabela Van den Bossche, Dyrektor ds. Komunikacji Fortum Power and Heat Polska. "Zależy nam, by w mroźne dni gorące napoje od Fortum ogrzewały wrocławian, czyli pełniły taką samą rolę jak Fortum na co dzień dla całego Wrocławia."
"Ciepłe poniedziałki z Fortum" to kolejna inicjatywa fińskiego koncernu po zeszłorocznej akcji "Ogrzejmy razem Wrocław", której finałem było ufundowanie wrocławianom 5 grzejących ławeczek o unikalnym designie. Podobnie jak w zeszłym roku, firma Fortum swoje działania skierowane do mieszkańców Wrocławia wspiera kampanią edukacyjną dotyczącą efektywności ciepłownictwa i energii. W związku z tym, w trakcie sezonu grzewczego, Fortum wraz z instytutem Homo Homini przeprowadziło badanie nad zwyczajami grzewczymi wrocławian.
Wyniki badań były asumptem do stworzenia przez specjalistów Fortum kilku porad, których zastosowanie może mieć wpływ na podniesienie efektywności ogrzewania mieszkania, a także obniżenie rachunków za ciepło. "Dla Fortum, który jest dostawcą ciepła dla Wrocławia, istotne jest promowanie innowacyjnych oraz efektywnych rozwiązań, które jednocześnie przynoszą korzyści użytkownikom naszej sieci ciepłowniczej. Zimowe akcje, które realizujemy co roku z myślą o mieszkańcach Wrocławia mają za zadanie przypominać o mądrym i gospodarnym wykorzystaniu ciepła z sieci ciepłowniczej" - podsumowuje Izabela Van den Bossche.