komunikat prasowy

Dzięki świątecznej dotacji Fortum, fundacja Dziecięca Fantazja spełni marzenia chorych dzieci na Śląsku

21 Grudzień 2011, 00:00

Fundacja za swój cel postawiła sobie spełnianie marzeń nieuleczalnie chorych dzieci. Otrzymane od Fortum środki przeznaczy na spełnienie marzeń najmłodszych głównie z regionu Śląska. Dziecięca Fantazja na swoim koncie ma już ponad 2000 inicjatyw w całej Polsce – w tym na Górnym i Dolnym Śląsku. Dzięki zaangażowaniu fundacji chore dzieci otrzymały wymarzone prezenty, pojechały do niezwykłych miejsc czy spotykały się z postaciami, które bardzo chciały poznać.
"Cieszymy się, że w tak szczególnym czasie jak święta Bożego Narodzenia możemy podarować uśmiech tym, którzy bardzo na niego zasługują. Przyznając świąteczną dotację, wspieramy inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności, w których jesteśmy obecni. Jest to główny element naszej strategii we wszystkich krajach, gdzie jesteśmy obecni." – mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.
Pracownicy Fortum wybrali fundację Dziecięca Fantazja z grona trzech organizacji pożytku publicznego i instytucji działających na rzecz dzieci. Głosowanie, na podstawie, którego wybrana została dziecięca fantazja, cieszyło się bardzo dużą popularnością wśród całej załogi Fortum w Polsce.
"Jesteśmy zaszczyceni, że pracownicy Fortum – firmy znanej ze swojego prospołecznego zaangażowania w Europie – zdecydowali o przyznaniu dotacji naszej fundacji. Także dla Fortum niezwykle cenny jest uśmiech dziecka i jego szczęśliwe oczy." – mówi Patrycja Wróbel, członek zarządu fundacji Dziecięca Fantazja.
Również w innych krajach Europy, pracownicy Fortum już od lat wybierają w głosowaniach organizacje pożytku publicznego, które swoimi działaniami realizują główne przesłania zrównoważonego rozwoju – pracując na rzecz lokalnych społeczności, a w szczególności – na rzecz dzieci i młodzieży. W tym roku poza Polską dotacje na realizację swoich zadań otrzymają także organizacje:
Finlandia: Save the Children Finland (pomagająca dzieciom i ich rodzinom w trudnej sytuacji materialnej)
Szwecja: Friends (przeciwdziałająca mobbingowi i przemocy w stosunku do dzieci)
Estonia: Pärnu Children Village (zapewniająca bezpieczeństwo i opiekę sierotom), Keila SOS Children Village (pomagająca dzieciom pozbawionym rodziny i zagrożonym jej utratą), Haapsalu Sanatorial Hostel School (wspierająca w nauce dzieci w trakcie leczenia),
Łotwa: Sun's Child (niosąca pomoc niepełnosprawnym dzieciom)
Litwa: Child’s heart association (wspierająca dzieci oczekujące na transplantację serca), Youth line (zapewniająca emocjonalne wsparcie dzieciom i młodzieży z problemami), Save the Children (walcząca o prawa dzieci).