komunikat prasowy

Grzejące ławki prezentem Fortum dla Zabrza i Bytomia

22 Grudzień 2011, 00:00

Przekazanie przez Fortum grzejących ławek mieszkańcom Zabrza i Bytomia, a dwa dni wcześniej - Częstochowy, jest kontynuacją zeszłorocznej inicjatywy koncernu, podczas której ławki pojawiły się na ulicach Wrocławia. "Ławki, które podarowaliśmy miastu zostały przyjęte przez wrocławian z dużym entuzjazmem. Dlatego też zdecydowaliśmy się kontynuować naszą akcję w innych miastach, zarówno w Polsce, jak i w Szwecji, Finlandii oraz Rosji, gdzie prowadzimy swoją działalność. Główną zaletą ławek jest ich funkcja grzewcza, dzięki której mieszkańcy będą się mogli ogrzać podczas zimowych spacerów" – mówi Piotr Górnik, dyrektor ds. produkcji i dystrybucji Fortum Power and Heat Polska.
Podobnie jak w przypadku zeszłorocznego projektu, szczególny nacisk przy projektowaniu ławek położony został na aspekt ekologiczny i efektywność energetyczną. Ławki Fortum zostały wykonane z aluminium podlegającego w 100 proc. recyklingowi oraz wyposażone w ciepłe oświetlenie LED-owe, stanowiące źródło światła o niskim poborze energii. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, pobór energii będzie wynosił jedynie 800 W, czyli trzy razy mniej niż zużywa przeciętne żelazko. Dodatkowo we wnętrzu ławki zamontowane są sterowniki, które w zależności od temperatury powietrza i pory dnia, kontrolują funkcję ogrzewania i tym samym optymalizują pobór energii. W tegorocznym projekcie, twórcy ławki, rodzeństwo- Katarzyna i Wojciech Sokołowscy ze śląskiej firmy Sokka, nieznacznie zmienili wygląd oraz udoskonalili funkcję grzewczą. Wygładzona została również struktura ławki, dzięki której łatwiej będzie można utrzymać ją w czystości. Temperaturę ławki będzie można ustawić na poziomie nawet 20 stopni C.
W przedświąteczny piątek, 23 grudnia, w godzinach 11.00-16.00, na nowych ławkach (w Zabrzu – ławka jest na pl. Teatralnym; w Bytomiu – na pl. Sikorskiego), mieszkańcy obydwu miast będą mogli złożyć swoim najbliższym Bożonarodzeniowe życzenia. Zostaną one opublikowane na specjalnie dedykowanej temu stronie www.zyczenia.fortum.pl w formie krótkich materiałów video. Na wszystkich, którzy w ten sposób chcieliby złożyć świąteczne życzenia, specjalne "Ciepłe Brygady Fortum" czekają już od godziny 11.00, zapraszając jednocześnie na gorącą kawę. Wesołych Świąt!