komunikat prasowy

Dzień Otwarty Fortum na Politechnice Częstochowskiej

10 Styczeń 2012, 00:00

Podczas "Dnia Fortum" eksperci fińskiego koncernu przedstawią studentom kierunków technicznych propozycje płatnych praktyk z zakresu energetyki i ciepłownictwa na rok 2012. "Jako międzynarodowa grupa energetyczna, mająca długoletnie doświadczenie w produkcji energii elektrycznej i cieplnej, możemy zaproponować studentom wsparcie merytoryczne na wielu płaszczyznach. Oferujemy staże i praktyki m.in. w dziale operacyjnym, techniczno-administracyjnym, HR czy zrównoważonego rozwoju" – mówi Roman Jamiołkowski, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska. "Warto podkreślić fakt, że studenci zdobywający u nas praktyczną wiedzę, będą mieli możliwość zapoznania się z najnowocześniejszą infrastrukturą oraz technologiami stosowanymi w energetyce".
Praktyki organizowane przez Fortum będą odbywać się przede wszystkim w częstochowskiej elektrociepłowni Fortum, która jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku instalacji w tej części Europy. Dodatkowo, na praktykantów czekają miejsca w zespole obsługi Sieci Ciepłowniczej w Częstochowie, w dziale Zrównoważonego Rozwoju i Wsparcia Biznesu w oddziale wrocławskim Fortum oraz w dziale HR w placówce odpowiedzialnej za zakłady w Zabrzu i Bytomiu. W trakcie praktyk, studenci będą mieli okazję skorzystania nie tylko z technologicznych i merytorycznych doświadczeń koncernu, ale również zapoznania się z kulturą organizacyjną firmy. "Jednym ze strategicznych celów Fortum jest identyfikacja i rozwój talentów, a realizowane przez firmę programy rozwojowe dla przyszłych liderów są szansą dla młodych ludzi, dopiero zaczynających swoją karierę zawodową" – dodaje Roman Jamiołkowski.
Dodatkowo, Fortum przyzna stypendia naukowe dla studentów piszących prace magisterskie, których zakres tematyczny powiązany jest z działalnością koncernu. W tym roku Fortum sponsoruje prace na Wydziale Zarządzania. To nie pierwsza inicjatywa Fortum realizowana wspólnie z Politechniką Częstochowską. Od zeszłego roku, Fortum jest inicjatorem nowatorskiego programu naukowego, który zakłada wspólne inicjatywy naukowe czerpiące z doświadczeń, wiedzy oraz potencjału obydwu partnerów w obszarze szeroko pojętej energetyki. Dotychczas, dzięki współpracy Fortum z Politechniką Częstochowską otwarto trzy przewody doktorskie.
Ponadto, Fortum bierze udział w programie „Grasz o staż", którego laureaci będą mogli odbyć praktyki w takich działach firmy, jak: Inwestycje, Finanse, HR, Zarządzanie procesami czy Wsparcie biznesu. Program praktyk i współpracy naukowej realizowany jest również na Politechnice Wrocławskiej, a wkrótce także – na Politechnice Śląskiej.