komunikat prasowy

Fortum przy współpracy z Fundacją ulica działa na rzecz równych szans śląskich dzieci

19 Marzec 2012, 00:00

Uczestnikami obu programów będą śląskie dzieci, które nie mają możliwości rozwoju swoich pasji czy swoich talentów.

- Misja Fortum brzmi „Nasza energia poprawia jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń”, dlatego tak ważne dla nas jest udzielenie wsparcia dzieciom i młodzieży, mającej trudniejszy start niż rówieśnicy. Chcemy zachęcić ich do rozwijania swoich pasji poprzez pokazanie im pozytywnych przykładów
i uczestnictwo w warsztatach tematycznych. –
mówi Roman Jamiołkowski – rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska.

W ramach programu „Fortum dla Śląskich Dzieci”, będzie można wziąć udział w warsztatach fotograficznych, dziennikarskich, plastycznych, muzycznych, sportowych i filmowo – reportażowych. Uczestniczące w nich dzieci – oprócz rozwijania swoich pasji - będą uczyły się również większej samodzielności.
- Bardzo cieszymy się, że wraz z Fortum będziemy realizować program, który przyczyni się do zidentyfikowania zdolności i ich rozwoju u śląskich dzieci. – mówi Adrian Kowalski z Fundacji Ulica, która współpracować będzie z Fortum przy realizacji obu programów.

W programie zajęć znajdą się także spotkania ze znanymi osobami pochodzącymi z Górnego Śląska, które osiągnęły sukces, a teraz podzielą się z dziećmi swoim doświadczeniem.
- Chcemy pokazać dzieciom pozytywne wzorce, dzięki którym uwierzą w siebie i swoje możliwości. Kontakt ze znanymi osobami może im pokazać ile można osiągnąć dzięki własnej determinacji. – dodaje Adrian Kowalski.

Podczas pierwszego etapu warsztatów organizatorzy wybiorą dzieci, które otrzymają stypendia. Dzięki nim – w ramach drugiej części warsztatów - będzie można rozwijać zdolności i wcześniej zdobytą wiedzę.

Drugi program, jaki Fortum planuje zrealizować wspólnie z fundacją Ulica nazywa się „Z Hałdy do Skandynawii”. Realizowany będzie podczas wakacji i w ramach niego dzieci wybiorą się do Norwegii, aby tam wziąć udział w wyprawie rowerowej na Przylądek Północny.