komunikat prasowy

Pracownicy Fortum spełniają marzenia dzieci

22 Marzec 2012, 00:00

Akcja Fortum wspiera przede wszystkim instytucje, działające na rzecz lokalnych społeczności, zwłaszcza poszkodowanych przez los dzieci i młodzieży. Taką instytucją jest właśnie Dziecięca Fantazja, która pomogła już ponad 1 700 cięzko chorym dzieciom. Już w najbliższych miesiącach podopieczni Fundacji będą czynnie korzystać z dotacji Fortum, która pozwoli im realizować swoje pasje i spełniać marzenia.

Podczas koncertu, zorganizowanego przez Fundację, który ostatnio odbył się w warszawskiej Sali Kongresowej została obdarowana pierwsza marzycielka. Karolinka ze Śląska otrzymała elektroniczną perkusję. Pasją 14-letniej dziewczynki jest muzyka. Karolinka nie tylko jej słucha, ale także coraz śmielej próbuje swoich sił w grze na perkusji – instrumencie stanowiącym wielkie wyzwanie dla wszystkich muzyków. Od kilku lat dziewczynka cierpi na chorobę, która uniemożliwia jej regularne uczestnictwo w zajęciach szkolnych, a także rozwój jej muzycznej pasji.

Bardzo cieszymy się, że Fortum włączyło się w realizację naszego programu. Pozwala on nam na spełnianie marzeń i realizację pasji wielu dzieci. Dzięki temu mają one silną motywację do walki z ciężkimi chorobami.” – mówi Patrycja Wróbel z Fundacji Dziecięca Fantazja.

Wspieranie instytucji, działających na rzecz lokalnych społeczności, stanowi główny element strategii Fortum, jaką firma realizuje we wszystkich krajach, w których prowadzi swoją działalność.