komunikat prasowy

Złóż życzenia wielkanocne z ławki Fortum!

30 Marzec 2012, 00:00

Życzenia dla najbliższych z okazji Wielkanocy zostaną nagrane w formie krótkich filmów wideo i opublikowane na specjalnie dedykowanej temu wydarzeniu stronie www.zyczenia.fortum.pl. Będzie można również znaleźć je na naszym kanale na YouTube, a także udostępnić na Facebooku i wysłać swoim bliskim. Do tej pory życzenia z grzejących ławeczek złożyło blisko 250 osób.

Grzejące ławeczki stanęły w Częstochowie pod koniec 2011 roku i była prezentem od Fortum dla mieszkańców. Dzięki niej podczas mroźnych zimowych dni każdy może się przez chwilę ogrzać.

Ławeczka Fortum została wykonana z aluminium podlegającego w 100 proc. recyklingowi oraz wyposażone w ciepłe oświetlenie LED-owe, stanowiące źródło światła o niskim poborze energii. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, pobór energii wynosi jedynie 800 W, czyli trzy razy mniej niż zużywa przeciętne żelazko. Dodatkowo we wnętrzu ławki zamontowane są sterowniki, które w zależności od temperatury powietrza i pory dnia, kontrolują funkcję ogrzewania i tym samym optymalizują pobór energii.