komunikat prasowy

Ruszyła druga edycja Gry Energetycznej opracowanej przez ekspertów Fortum

10 Kwiecień 2012, 00:00

Akcja firmy Fortum trwać będzie do wakacji. Szkoły zainteresowane przeprowadzeniem Gry Energetycznej mogą wysyłać zgłoszenia na adres graenergetyczna [małpa] fortum [kropka] com. Lekcję pokazową prowadzi specjalnie przeszkolony animator. Zarówno gra jak i wizyta moderatora są w całości sponsorowane przez Fortum.

Zaproponowana przez firmę Fortum Gra Energetyczna oparta jest na prostych zasadach – takich, z którymi spotykamy się w większości gier planszowych. Po lekcji pokazowej zachęcam nauczycieli do samodzielnego wykorzystania gry na zajęciach z innymi uczniami. Gra Energetyczna jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych lekcji, którą młodzież z pewnością doceni.” – mówi Jacek Woźnikowski, animator przeszkolony przez firmę Fortum.

Gra Energetyczna Fortum, która trwa średnio 40 minut, w prosty sposób skłania jej uczestników do rozwiązywania podstawowych problemów z zakresu energetyki. Odpowiada również na szereg ważnych pytań związanych z ekologią, np.: Jak efektywnie korzystać z energii? Co zrobić, aby przyczynić się do jak najniższej emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji? Jakie są sposoby otrzymywania „czystej energii”? Gra nie jest nastawiona na rywalizację, lecz wspólne szukanie rozwiązań, co skłania biorących w niej udział uczniów do coraz większej aktywności
i kreatywności.

Propagowanie wiedzy na temat energii elektrycznej, a konkretnie jej produkcji w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego, nie jest zadaniem łatwym dla nauczycieli. Nauka przez zabawę jest najbardziej skuteczna, bez względu na wiek uczniów. Dzięki Grze Energetycznej można tę trudną, ale bardzo ważną wiedzę przekazać im w sposób bardzo atrakcyjny.” – mówi Witold Ambicki, nauczyciel z Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie.

Gra Energetyczna to część specjalnego programu edukacyjnego realizowanego między innymi w Szwecji i Finlandii. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu energetyki. Polską Grę Energetyczną poznało w zeszłym roku 120 gimnazjalistów. W tej edycji zapoznają się z nią uczniowie klas pierwszych gimnazjów i liceów w Częstochowie.

Więcej informacji udzieli:

Justyna Wódź,Project Manager Komunikacja & Zrównoważony rozwój, tel. +48 604 105 634

Roman Jamiołkowski, Rzecznik Prasowy, tel. +48 662 183 746