komunikat prasowy

Fortum i Urząd Miasta Bytom zapraszają do Miasteczka Sportowego!

31 Maj 2012, 00:00

W Miasteczku Sportowym Fortum zainstalowane zostaną ekrany, każdy o przekątnej 3 metry, na których wyświetlane będą bezpośrednie transmisje z meczów rozgrywanych w ramach Euro 2012 oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Cieszę się, że wraz z koncernem energetycznym Fortum, możemy zaprosić wszystkich mieszkańców Bytomia do Miasteczka Sportowego Fortum. Jestem pewien, że wydarzenia sportowe, zwłaszcza mecze polskiej reprezentacji w piłce nożnej w ramach Euro 2012, staną się jeszcze bardziej wyjątkowe, jeśli będziemy mogli oglądać je wspólnie” – mówi Piotr Koj, Prezydent Bytomia.

Oprócz ekranów, istotnym elementem miasteczka będzie scena, na której odbywać się będą koncerty oraz inne wydarzenia kulturalne. Atrakcji na pewno nie zabraknie także dla najmłodszych, czekają na nich dmuchane place zabaw oraz liczne konkursy z nagrodami. Z kolei do dyspozycji młodzieży i dorosłych są boiska do siatkówki plażowej oraz plaża z parasolami.

„Fortum aktywnie działa na Śląsku i zależy nam na tym, żeby być dobrym partnerem dla lokalnej społeczności. Dlatego też, wraz z Urzędem Miasta Bytom, zdecydowaliśmy się na zbudowanie Miasteczka Sportowego Fortum. Mam nadzieję, że dzięki temu wszyscy mieszkańcy miasta będą mogli razem przeżywać sportowe emocje” – mówi Andrzej Bąk, dyrektor elektrociepłowni Fortum w Bytomiu.

Miasteczko Sportowe Fortum w Bytomiu będzie otwarte dla wszystkich gości od 8 czerwca do 31 sierpnia 2012 roku. Można je będzie odwiedzać codziennie w godzinach od 9.00 do 22.00. Zapraszamy!