komunikat prasowy

Trasa sponsorowanego przez Fortum rajdu samochodów elektrycznych biegnie w tym roku przez Polskę

25 Maj 2012, 00:00

Firma, która jest tytularnym partnerem tego etapu wyścigu, przekonała organizatorów, aby jego trasa po raz pierwszy przebiegała przez Polskę. Meta tego odcinka planowana jest we Wrocławiu, gdzie samochody biorące udział w rajdzie dojadą 4 czerwca. Miasta, w których zostały zorganizowane punkty kontrolne to Parnu w Estonii, Ryga i Jelgawa na Łotwie, Panevezys i Kowno na Litwie. W Polsce będzie to Augustów, Ostrów Mazowiecka, Warszawa, Piotrków Trybunalski i Kępno. Międzynarodowa drużyna Fortum przejedzie ten fragment trasy samochodem Nissan Leaf.

Głównym celem rajdu jest promowanie produkcji czystej energii oraz rozwoju transportu przyjaznego środowisku wraz z niezbędną do jego funkcjonowania infrastrukturą. „Fortum przygotowuje się do upowszechnienia pojazdów elektrycznych poprzez projektowanie i budowanie sieci stacji ładowania pojazdów oraz wdrażanie odpowiedniego systemu płatności. Firma posiada obecnie ponad 100 publicznych stacji w Skandynawii" – mówi Juha Stenberg, dyrektor sprzedaży ds. usług doładowania samochodów elektrycznych Fortum i główny kierowca zespołu Fortum w tegorocznym rajdzie.

To nie pierwsza inicjatywa Fortum w Polsce promująca zrównoważony transport. W zeszłym roku firma przekazała pierwsze w naszym kraju samochody elektryczne typu Mitsubishi iMiev Straży Miejskiej we Wrocławiu i Częstochowie. Fortum stoi na stanowisku, że aby ograniczyć emisję szkodliwych substancji, która spowodowana jest w dużej mierze transportem samochodowym, pojazdy elektryczne powinny stać się bardziej powszechne.

Meta wyścigu, tak jak w zeszłym roku została zaplanowana w Monte Carlo. Samochody biorące udział w rajdzie dojadą tam 10 czerwca. Patronem Maratonu Samochodów Elektrycznych jest Książę Monako, Albert II.

Dalszych informacji udziela:

Roman Jamiołkowski

Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
roman [kropka] jamiolkowski [małpa] fortum [kropka] com ()