komunikat prasowy

Fortum wspiera projekt „Lato z Teatrem” w Zabrzu

03 Lipiec 2012, 00:00

W ramach odbywających się zajęć uczestnicy zostaną podzieleni na cztery grupy o profilu lalkarsko-dramatycznym, kostiumowo-scenograficznym, ruchowo-wokalnym oraz promocyjno-dziennikarskim. Przydział do poszczególnych grup będzie uwzględniał zainteresowania i predyspozycje dzieci i pozwoli na profesjonalne przygotowanie spektaklu kończącego warsztaty.

W pierwszej, ubiegłorocznej edycji projektu wzięło udział blisko 60 młodych osób. Efekt warsztatów w postaci widowiska p.t.: „Krucytyrk” został przyjęty przez publiczność niezwykle gorąco. „Przedstawienie prezentowane było trzykrotnie, zawsze przy nadkompletach na widowni, wypełnionej przez rodziców i rodzeństwo, dziadków, sąsiadów i przyjaciół uczestników akcji. Ponieważ wywodzili się oni z różnych środowisk, również takich, dla których był to pierwszy kontakt z teatrem, efekt społeczny przedsięwzięcia był tym bardziej imponujący”. – mówi Jerzy Makselon, dyrektor Teatru Nowego w Zabrzu.

Tegoroczna edycja projektu „Lato z Teatrem” również spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z Zabrza. Liczba zgłoszeń przerosła możliwości organizatorów; ostatecznie zakwalifikowano 56 osób w wieku od 9 do 18 lat. Zajęcia artystyczne, które cieszą się stuprocentową frekwencją, prowadzone są głównie przez aktorów z Teatru Nowego w Zabrzu, z których każdy ukończył odpowiedni kurs, dający uprawnienia do pracy z dziećmi. Projekt znajduje się pod nadzorem władz oświatowych.