komunikat prasowy

Ciepłe poniedziałki we Wrocławiu - Fortum rozgrzewa oraz uczy jak oszczędzać energię

10 Grudzień 2012, 00:00

„Ciepłe Poniedziałki z Fortum” to akcja właściciela miejskiej sieci ciepłowniczej w stolicy DolnegoŚląska. W każdy poniedziałek od 7.00 do 10.00 w ośmiu najbardziej obleganych miejscach Wrocławia (Plac Jana Pawła II, ul. Ruska/Kazimierza Wielkiego, ul.Świdnicka, ul. Piłsudskiego/Powstańców Śląskich, Plac Dominikański, Rondo Regana- Plac Grunwaldzki, Wybrzeże Wyspiańskiego/Politechnika, ul. Skłodowskiej– Curie/Akademia Rolnicza/Medyczna) reprezentanci Fortum serwować będą zmarzniętym wrocławianom bezpłatną, gorącą kawę. Akcja zakończy się 25 lutego.

– Na co dzień firma Fortum dostarcza ciepło do mieszkań wrocławian. Chcemy, by było im ciepło również w drodze do pracy, szkoły czy na uczelnię. To rozgrzewający prezent od naszej firmy na początek każdego zimowego tygodnia -mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Przy gorącej kawie wrocławianie będą mogli dowiedzieć się od specjalistów z Fortum jak oszczędzaćenergię elektryczną i cieplną. Powiedzą m.in. o tym, jak efektywnie wietrzyćmieszkanie, korzystać z urządzeń elektrycznych i oświetlenia, ogrzewaćmieszkanie, a nawet gotować wodę na herbatę.

- Podpowiemy mieszkańcom Wrocławia jak łatwo i bez wyrzeczeń obniżyćrachunki za prąd i ciepło - mówi Jacek Ławrecki - Skorzystająna tym nie tylko nasze portfele, ale i środowisko naturalne. Chodzi o uświadomienie wszystkim, że zmiana najprostszych, codziennych czynności, może przynieść wymierne korzyści.

Fortum rozgrzewa mieszkańców Wrocławia nie tylko kawą. Każdy zmarznięty może usiąść na jednej z pięciu podgrzewanych ławeczek ufundowanych przez firmę, które już na stałe wpisały się w pejzaż miasta. Znajdują się one w następujących miejscach Wrocławia: Plac Jana Pawła II - przy fontannie, Plac Dominikański przed GaleriąDominikańską - przy przejściu dla pieszych, Wyspa Słodowa - naprzeciw Uniwersytetu, Promenada na rogu ul. Teatralnej i Świdnickiej - naprzeciw hotelu Monopol, Park Południowy przy pomniku Chopina.