komunikat prasowy

Fortum zaprasza do Polski Świętego Mikołaja

05 Grudzień 2012, 00:00

W Warszawie Święty Mikołaj odwiedzi między innymi szpital dziecięcy przy ulicy Litewskiej . Planowana jest również wizyta w jednym z domów dziecka na warszawskiej Białołęce. Święty Mikołaj przywiezie słodkie upominki oraz odblaskowe śnieżynki, dzięki którym dzieci będą bezpieczne na drodze.

„Fortum to firma pochodząca z Finlandii, która dostarcza ciepło tysiącom polskich rodzin. Obok działalności biznesowej bardzo ważne dla nas jest wspieranie lokalnych społeczności, a zwłaszcza dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Cieszę się, że ten jedyny prawdziwy Święty Mikołaj zdecydował się w tym roku na zaproszenie Fortum odwiedzić właśnie Polskę. Jestem pewna, że ta wizyta wywoła uśmiech na twarzach wszystkich dzieci, a szczególnie tych, które na co dzień nie mają wielu powodów do radości. ” - mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

„Cieszymy się, że wraz z firmą Fortum udało się nam sprowadzić prawdziwego Świętego Mikołaja, który jest Ambasadorem Dobrej Woli i słynie ze swojej charytatywnej działalności. Odwiedzi on szpitale oraz centrum rehabilitacyjne dla dzieci, dzięki czemu będą one miały szansę poczuć magię zbliżających się świąt mimo tego, że nie mogą być teraz w domu. Mam nadzieję, że wizyta Świętego Mikołaja będzie początkiem nowej tradycji, trwającej przez wiele kolejnych lat.” – mówi Jari Vilén, Ambasador Finlandii w Warszawie.

Święty Mikołaj przylatuje do Polski z Rovaniemi, które jest jego oficjalnym miejscem zamieszkania, uznanym przez kraje Unii Europejskiej, Rosję, Japonię, Stany Zjednoczone, Kanadę oraz Koreę Południową. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. W Rovaniemi funkcjonuje również oficjalna poczta Świętego Mikołaja, do której co roku przychodzi około 700.000 listów od dzieci z całego świata.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska tel:+48 662 183 746 jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com