komunikat prasowy

Prawdziwy Święty Mikołaj w Zabrzu na zaproszenie władz miasta i Fortum

12 Grudzień 2012, 00:00

W Zabrzu Święty Mikołaj złoży wizytę w Przedszkolu nr 1 przy ul. Reymonta 152. Następnie odwiedzi najmłodszych na Oddziale Hematologii i Chemioterapii w szpitalu przy ul. 3 Maja 13-15. Około południa Święty Mikołaj będzie spacerowałpo Placu Teatralnym i uroczyście zapali lampki na choince. Gość z Laponii przywiezie słodkie upominki oraz odblaskowe śnieżynki, dzięki którym dzieci będą bezpieczne na drodze.

„Cieszymy się, że dzięki uprzejmości firmy Fortum prawdziwy Święty Mikołaj mógł zawitać do Zabrza przedświętami, mimo wielu obowiązków związanych z dostarczaniem prezentów do dzieci z całego świata. Jestem przekonana, że dzięki wizycie gościa z Laponii wszyscy zabrzanie, bez względu na wiek, będą mieli szansę poczuć już dziś magięzbliżających się świąt” – mówi Małgorzata Mańka–Szulik, Prezydent Zabrza.

„Fortum to firma pochodząca z Finlandii, która dostarcza ciepło tysiącom polskich rodzin. Obok działalności biznesowej bardzo ważne dla nas jest wspieranie lokalnych społeczności, a zwłaszcza dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Cieszę się,że ten jedyny prawdziwy Święty Mikołaj zdecydował się w tym roku na zaproszenie Fortum odwiedzić właśnie Polskę. Jestem pewna, że ta wizyta wywoła uśmiech na twarzach wszystkich dzieci, a szczególnie tych, które na co dzień nie mająwielu powodów do radości.” - mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

Święty Mikołaj przyleciał do Polski z Rovaniemi, które jest jego oficjalnym miejscem zamieszkania, uznanym przez kraje Unii Europejskiej, Rosję, Japonię,Stany Zjednoczone, Kanadę oraz Koreę Południową. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. W Rovaniemi funkcjonuje również oficjalna poczta Świętego Mikołaja, do której co roku przychodzi około 700.000 listów od dzieci z całego świata. W Polsce odwiedził on także Warszawę i Wrocław.