komunikat prasowy

Złóż życzenia świąteczne z ławki Fortum we Wrocławiu! Spraw frajdę sobie i swoim najbliższym!

20 Grudzień 2012, 00:00

Życzenia dla najbliższych z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku zostaną nagrane w formie krótkich filmów wideo i opublikowane na specjalnie dedykowanej temu wydarzeniu stronie www.zyczenia.fortum.pl. Będzie również można znaleźć je na naszym kanale na YouTube, a także udostępnićna Facebooku i wysłać swoim bliskim. Do tej pory życzenia z grzejących ławeczek Fortum złożyły setki osób, a na kanale YouTube obejrzało je około 34 000 osób.

Grzejące ławeczki Fortum już na stałe wpisały się w pejzaż Wrocławia. Dzięki nim podczas mroźnych zimowych dni każdy może się przez chwilę ogrzać. Ławeczki Fortum zostały wykonane z aluminium podlegającego w 100 proc. recyklingowi oraz wyposażone w ciepłe oświetlenie LED-owe, stanowiące źródło światła o niskim poborze energii. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, pobór energii wynosi jedynie 800 W, czyli trzy razy mniej niż zużywa przeciętne żelazko. Dodatkowo we wnętrzu ławki zamontowane są sterowniki, które w zależności od temperatury powietrza i pory dnia, kontrolują funkcję ogrzewania i tym samym optymalizują pobór energii.

W związku z zimowąaurą za oknem i trwającym sezonem grzewczym, specjaliści z firmy Fortum namawiają mieszkańców Wrocławia do efektywnego korzystania z energii elektrycznej i cieplnej. Pamiętajmy m.in. o tym, że optymalna temperatura w mieszkaniu to 20°C, a wietrzenie pomieszczeń powinno być krótkie i intensywne. Warto równieżnie zostawiać urządzeń w trybie „stand-by” oraz wyciągać ładowarki z kontaktów, gdy nie ładujemy telefonu czy komputera. Zmiana najprostszych, codziennych czynności, nie tylko pozwoli na obniżenie rachunków za prąd i ciepło, ale także pomoże chronić środowisko naturalne.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jjacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com ()