komunikat prasowy

Fortum rozgrzewa wrocławian 2000 kaw na każdy początek zimowego tygodnia!

22 Styczeń 2013, 00:00

Od 3 grudnia w każdy poniedziałek od 7.00 do 10.00 szesnaście reprezentantek firmy Fortum serwuje zmarzniętym wrocławianom bezpłatną, gorącą kawę. Akcja, która potrwa do 25 lutego, przeprowadzana jest w ośmiu najbardziej obleganych miejscach Wrocławia (Plac Jana Pawła II, ul. Ruska/Kazimierza Wielkiego, ul. Świdnicka, ul. Piłsudskiego/Powstańców Śląskich, Plac Dominikański, Rondo Regana- Plac Grunwaldzki, Wybrzeże Wyspiańskiego/Politechnika, ul. Skłodowskiej–Curie/Akademia Rolnicza/Medyczna).

- Cieszymy się, że Ciepłe Poniedziałki z Fortum spotkały się z tak dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Wrocławia. Średnio jednorazowo rozdajemy około 2000 kaw. To tyle, ile serwuje średniej wielkości kawiarnia przez około 15 dni w centrum dużego miasta w Polsce! - mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Jeśli chcielibyśmy ustawić kubeczki po wypitych w ciągu każdego dnia trwania akcji kawach jeden na drugim, osiągnęłyby one wysokość aż200 metrów. To tyle, ile wynosi najwyższy budynek we Wrocławiu Sky Tower, do którego ciepło dostarcza firma Fortum.

W każdy poniedziałek mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska wypijają300 litrówczarnego, gorącego napoju. To trzy razy więcej niż statystyczny Polak spożywa w ciągu roku.

Przy gorącej kawie wrocławianie dowiadują się od specjalistów z Fortum, jak oszczędzać energię elektryczną i cieplną. Z informacji przekazywanych w formie krótkiego, zabawnego quizu, mieszkańcy dowiedzieli się m.in. tego, że najbardziej efektywna pod względem zużycia ciepła temperatura w mieszkaniu to 20°C, a wietrzenie pomieszczeń w sezonie grzewczym powinno być krótkie i intensywne. Fortum przekonuje, że zmiana najprostszych, codziennych zachowań, nie tylko pozwala na obniżenie rachunków za prąd i ciepło, ale także pomaga chronić środowisko naturalne.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com ()