komunikat prasowy

Ciepłe poniedziałki Fortum. Wrocławianie wypili 3500 litrów kawy!

28 Luty 2013, 00:00

„Ciepłe Poniedziałki z Fortum” to akcja przeprowadzona po raz drugi przez właściciela miejskiej sieci ciepłowniczej w stolicy Dolnego Śląska. W zimowe poniedziałki od 7.00 do 10.00 w ośmiu najbardziej obleganych miejscach Wrocławia (Plac Jana Pawła II, ul. Ruska/Kazimierza Wielkiego, ul. Świdnicka, ul. Piłsudskiego/Powstańców Śląskich, Plac Dominikański, Rondo Reagana- Plac Grunwaldzki, Wybrzeże Wyspiańskiego/Politechnika, ul. Skłodowskiej – Curie/Akademia Rolnicza/Medyczna), reprezentanci Fortum serwowali zmarzniętym wrocławianom bezpłatną, gorącą kawę.

 - Cieszymy się, że Ciepłe Poniedziałki z Fortum spotkały się z tak dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W trakcie trwania akcji 26.000 wrocławian wypiło 3500 litrów kawy. – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Przy gorącej kawie specjaliści z Fortum mówili wrocławianom jak oszczędzać energię elektryczną i cieplną. Z informacji przekazywanych w formie krótkiego, zabawnego quizu, mieszkańcy dowiedzieli się m.in. tego, że najbardziej efektywna pod względem zużycia ciepła temperatura w mieszkaniu to20°C, a wietrzenie pomieszczeń w sezonie grzewczym powinno być krótkie i intensywne.

- Fortum, oprócz dostarczania ciepła do mieszkań i rozgrzewania wrocławian w zimowe poniedziałki gorącą kawą, chciało w trakcie akcji zwrócić uwagę na to, jak ważne jest efektywne wykorzystanie energii elektrycznej i ciepła. Zmiana najprostszych, codziennych zachowań pozwala bowiem na obniżenie rachunków za prąd i ciepło. Skorzystają na tym nasze portfele i środowisko naturalne – dodaje Jacek Ławrecki z Fortum.

Ciepłe poniedziałki to nie jedyna aktywność właściciela miejskiej sieci ciepłowniczej na rzecz edukacji mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Fortum prowadzi badania oceniające jakość izolacji termicznej 100 wrocławskich domków jednorodzinnych. Firma chce w ten pokazać wrocławianom, że dbałość o efektywność termiczną budynku oznacza oszczędności dla domowego budżetu, m.in. mniejsze rachunki za ciepło. Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszyscy, którzy biorą udział w badaniu, otrzymają indywidualne rekomendacje dotyczące jakości izolacji ich własnych nieruchomości. Pozwoli im to na przygotowanie się do kolejnego sezonu grzewczego.