komunikat prasowy

Fortum edukuje wrocławian

06 Luty 2013, 00:00

Do 25 lutego włącznie, w każdy poniedziałek od 7.00 do 10.00 w ośmiu najbardziej obleganych miejscach Wrocławia (Plac Jana Pawła II, ul. Ruska/Kazimierza Wielkiego, ul. Świdnicka, ul. Piłsudskiego/Powstańców Śląskich, Plac Dominikański, Rondo Reagana - Plac Grunwaldzki, Wybrzeże Wyspiańskiego/Politechnika, ul. Skłodowskiej – Curie/Akademia Rolnicza/Medyczna) reprezentanci Fortum serwować będą zmarzniętym wrocławianom bezpłatną, gorącą kawę. Dodatkowo, przy odbieraniu napoju, mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska będą mogli dowiedzieć się jak oszczędzać energię elektryczną i cieplną.. Specjaliści podpowiedzą między innymi jak korzystać z urządzeń elektrycznych i oświetlenia oraz kiedy i jak długo wietrzyć mieszkanie, aby nie rezygnując z własnego komfortu zmniejszyć swoje rachunki za prąd i ciepło.

Akcja informacyjna przy gorącej kawie to nie jedyna aktywność edukacyjna Fortum skierowana do wrocławian. W styczniu Fortum wsparło swoją wiedzą ekspercką Uniwersytet Dziecięcy we Wrocławiu. Zajęcia dla 150 dzieci w wieku 8-9 lat, które odbyły się w siedzibie Fortum, dotyczyły ekologicznego wytwarzania energii oraz sposobów jej oszczędzania.

Tematyka energetyczna pokazana została na konkretnych przykładach z codziennego życia. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się m.in. co to jest zielona energia oraz ile prądu zużywają poszczególne sprzęty domowe, takie jak suszarka czy lodówka. Wszystko po to, aby uświadomić najmłodszym, że nasze codzienne zachowania mają ogromny wpływ na zużycie prądu. To od nas zależy czy będzie ono optymalne” – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik Fortum Power and Heat Polska.

Największym zainteresowaniem wśród młodych studentów cieszyła się makieta EkoDomu Fortum. Zadaniem dzieci było wybranie pomieszczenia oraz wprowadzanie w nim konkretnego rozwiązania energetycznego, na przykład montażu energooszczędnych żarówek czy kabiny prysznicowej zamiast wanny. Następnie makieta pokazywała symulację, w jakim stopniu dana decyzja wpłynęła na ogólne zużycie energii w domu.

Fortum już po raz drugi czynnie zaangażowało się w organizację wykładów w ramach Uniwersytetu dla Dzieci – najstarszej w Polsce jednostki dydaktycznej dla najmłodszych, organizującej cykle warsztatów i wykładów naukowych niemal w każdej dziedzinie nauki.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com