komunikat prasowy

Biegaj dla siebie i dla innych!

20 Marzec 2013, 00:00

Programy I Ty Możesz Zostać Maratończykiem oraz Honorowy Dawca Energii Fortum przeznaczone są dla osób, które już biegają lub dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. W obu akcjach trwających do końca września, biegacze mogą brać udział jednocześnie – robiąc coś dla siebie, i przy okazji pomagając innym.

Wszelkie lokalne inicjatywy, inspirujące wrocławian do aktywności fizycznej, uważam za bardzo cenne. Bieganie to najprostsza forma ruchu, a biegać można o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Celem obu akcji, które się uzupełniają, jest popularyzacja biegania wśród wrocławian. Z pewnością dodatkową inspiracją do podjęcia wysiłku jest pomoc dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych i wsparcia dziennego. Namawiam gorąco wszystkich mieszkańców do biegania dla siebie i dla innych!” – mówi Rafał Dutkiewicz, Prezydent Miasta Wrocławia.

Program Honorowy Dawca Energii Fortum ma na celu zachęcenie mieszkańców Wrocławia do biegania zarówno dla poprawienia swojej kondycji fizycznej, jak również na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy „Iskierka”, a konkretnie na organizację kolonii dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i placówek wsparcia dziennego. Aby wziąć udział w programie wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację na smartfona.

Fortum wszędzie tam, gdzie prowadzi swoją działalność, chce również aktywizować oraz dodatkowo wspierać lokalne społeczności. Program Honorowy Dawca Energii Fortum realizuje jednocześnie te dwa cele. Po pierwsze zachęca do aktywnego spędzania czasu. Po drugie aktywizuje do biegania w szczytnym celu charytatywnym.” – mówi Mikael Lemström, Prezes Fortum Power and Heat Polska.

Program I Ty Możesz Zostać Maratończykiem jest organizowany już po raz piąty przez Wrocławskie Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji. Jego głównym celem jest przygotowanie amatorów do startu w maratonie. W ciągu minionych 4 lat dzięki treningowi w ramach programu przygotowało się i z powodzeniem zadebiutowało w maratonie ponad 550 biegaczy w wieku od 18 do 69 lat.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach: itmzm.wroclawmaraton.pl oraz honorowydawcaenergii.fortum.pl.

 

Dalszych informacji udzielają:

 

Jacek Jackowiak

Koordynator Programu
Wrocławskie Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji
tel: +48 793 444 72
jacek [kropka] jackowiak [małpa] wcshir [kropka] wroc [kropka] pl

                     

 

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com