komunikat prasowy

Fortum uczy młodzież z Zabrza i Bytomia. Rusza edukacyjna Gra Energetyczna.

12 Marzec 2013, 00:00

Edukacyjny projekt firmy Fortum, który rusza w marcu, skierowany jest do uczniów ze szkół gimnazjalnych i licealnych z Zabrza i Bytomia. Gra Energetyczna Fortum poprzez zabawę promuje wiedzę na temat energii oraz ekologii.

Na co dzień firma Fortum produkuje energię elektryczną oraz ciepło dla mieszkańców Zabrza i Bytomia. Zależy nam również na rozwoju lokalnych społeczności w tych miastach. Stąd pomysł na Grę Energetyczną, która jest częścią szerokiego programu edukacyjnego realizowanego przez Fortum m.in. w Szwecji i Finlandii. Chcemy w atrakcyjny sposób uczyć młodzież jak istotne jest efektywne korzystanie z prądu i ciepła.” – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Grę Energetyczną przedstawia w szkołach na specjalnej lekcji pokazowej, przeszkolony przez Fortum animator. Każda rozgrywka trwa średnio 40 minut. W trakcie gry uczestnicy są zachęcani do rozwiązywania podstawowych problemów z zakresu energetyki. Gra oraz wizyta moderatora są bezpłatne.

Gra Energetyczna oparta jest na prostych zasadach – takich, z którymi spotykamy się w większości gier planszowych. Po lekcji pokazowej zachęcam nauczycieli do samodzielnego wykorzystania gry na zajęciach z innymi uczniami. Gra Energetyczna jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych lekcji, którą młodzież z pewnością doceni.” – mówi Martyna Niesler, animator Gry Energetycznej Fortum.

Poprzednia edycja Gry Energetycznej Fortum, przeprowadzona w szkołach z Częstochowy, objęła około 1200 uczniów. Młodzież, która brała udział w Grze Energetycznej, potrafi odpowiedzieć na istotne pytania, takie jak m.in.: Jak efektywnie korzystać z energii? Co zrobić, aby przyczynić się do jak najniższej emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji? Jakie są sposoby otrzymywania „czystej energii”? Gra opracowana przez specjalistów Fortum nie jest nastawiona na rywalizację, lecz wspólne szukanie rozwiązań, co skłania biorących w niej udział uczniów do coraz większej aktywności i kreatywności.

Akcja firmy Fortum trwać będzie do wakacji. W trakcie jej trwania będą organizowane finały miesiąca oraz wielki finał na koniec roku szkolnego, który wyłoni uczniów posiadających największą wiedzę na temat energetyki i ekologii. Program Fortum objęty jest honorowym patronatem Prezydentów Zabrza i Bytomia.

Gimnazja i licea zainteresowane przeprowadzeniem Gry Energetycznej prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres graenergetyczna [małpa] fortum [kropka] com.