komunikat prasowy

Zostań Honorowym Dawcą Energii Fortum Robiąc coś dla siebie możesz pomóc innym!

21 Marzec 2013, 00:00

Projekt Honorowy Dawca Energii Fortum, który trwać będzie od dzisiaj do końca września 2013 roku, przeznaczony jest dla ludzi, którzy już biegają lub dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Można biegać o dowolnej porze, w dowolnym miejscu. Wystarczą dobre chęci, które z pewnością wzmocni charytatywny cel programu. W Bytomiu będzie to pomoc dla podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Natomiast w Zabrzu wsparcie przewidziane jest dla podopiecznego Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, który choruje na padaczkę lekooporną.

Fortum wszędzie tam, gdzie prowadzi swoją działalność, chce również aktywizować oraz dodatkowo wspierać lokalne społeczności. Program Honorowy Dawca Energii Fortum realizuje jednocześnie te dwa cele. Po pierwsze zachęca do aktywnego spędzania czasu. Po drugie aktywizuje do biegania w szczytnym celu charytatywnym.” – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Oprócz mieszkańców Bytomia i Zabrza, firma Fortum zachęca do biegania również wrocławian oraz częstochowian. Ale nie tylko, bo w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum może wziąć udział każdy, bez względu na miejsce zamieszkania. Wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację na smartfona i wybrać jedno z czterech miast, dla którego chce się biegać. W czasie biegu włączona aplikacja zlicza przemierzone kilometry i automatycznie przelicza je na energię. Przez cały czas trwania programu energia osób biegających dla poszczególnych miast jest kumulowana. W zależności od ilości zebranej energii w określonych lokalizacjach, Fortum przekaże na pomoc dzieciom z czterech miast wsparcie finansowe w wysokości: 40.000 zł za pierwsze, 30.000 zł za drugie, 20.000 zł za trzecie oraz 10.000 zł za czwarte miejsce. Warto więc walczyć o wygraną!

„Alejki w bytomskich parkach pełne są amatorów zdrowego stylu życia i sportowców przygotowujących się do zawodów. Miłośnicy biegania mogą u nas wziąć udział w wielu imprezach: Bytomskim Półmaratonie, Biegu Konstytucji 3 Maja czy w akcji Polska Biega. Do naszego miasta ściągają maratończycy z całego kraju, Europy i świata. Pomysł firmy Fortum na zorganizowanie akcji, która ma pomóc chorym dzieciom jest „strzałem w dziesiątkę”. Bytom tę rywalizację wygra! Wierzę w to.” – mówi Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.

W ramach programu można biegać indywidualnie. Jednak dla wszystkich, którzy potrzebują dodatkowej motywacji lub chcą spotykać się z innymi Honorowymi Dawcami Energii, firma Fortum zorganizowała treningi prowadzone przez profesjonalistów z Fundacji Biegam Bo Lubię. Miejsca oraz daty treningów ogłaszane będą na stronie akcji. W trakcie bezpłatnych zajęć sportowych specjaliści określą indywidualne predyspozycje każdej z osób oraz podpowiedzą jak należy efektywnie biegać. Do wzięcia udziału w treningach zapraszamy zarówno mieszkańców Zabrza, jak i Bytomia.

Honorowy Dawca Energii Fortum doskonale wpisał się w organizowaną przez miasto akcję Aktywne Zabrze. Oba programy zachęcają wszystkich mieszkańców do podjęcia aktywności fizycznej, co pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Jestem pewna, że dodatkowe połączenie biegania z pomocą potrzebującym, jeszcze bardziej zmotywuje do wysiłku wszystkich zabrzan.” - mówi Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Zabrza.

Korzystając z aplikacji na telefon użytkownik widzi na ekranie prędkość, czas, odległość oraz przebiegniętą do tej chwili trasę, z zaznaczeniem miejsca, w którym obecnie się znajduje. Aplikacja posiada opcję publikacji danych dotyczących wybieganych kilometrów oraz związanej z tym ilości energii na portalu społecznościowym Facebook. Użytkownik ma dzięki temu możliwość stałego monitorowania swoich wyników oraz dzielenia się nimi z innymi.

Bieżące informacje na temat akcji, takie jak planowane biegi, lokalizacje treningów, czy wyniki osób indywidualnych oraz poszczególnych miast, można znaleźć na stronie internetowej honorowydawcaenergii.fortum.pl oraz na Facebooku.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com